Reklama

Reklama

Rodziny z powiatu kolbuszowskiego sięgają po zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny

Opublikowano: sob, 5 maj 2018 14:30
Autor:

Rodziny z powiatu kolbuszowskiego sięgają po zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, zniżki na paliwo, odzież, zabawki, a nawet wakacje – między innymi na to mogą liczyć rodziny wielodzietne dzięki Karcie Dużej Rodziny. Naprzeciw oczekiwaniom rodzin 3+ wychodzą także samorządy wojewódzkie, powiatowe i gminne.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek zapewniający rodzinom wielodzietnym obniżenie kosztów codziennego życia i ułatwienie im dostępu do wielu miejsc, z których korzystanie było do tej pory dla nich zbyt drogie.

W praktyce z takiej karty możemy skorzystać, robiąc zakupy, tankując paliwo, kupując bilet na pociąg albo zakładając konto w banku.

Coraz więcej gmin

Lokalny Program Wsparcia dla Rodzin Wielodzietnych do tej pory przyjęły już cztery gminy z powiatu kolbuszowskiego: Kolbuszowa, Niwiska, Dzikowiec i Cmolas.

Lokalny program w każdym przypadku ma być rozszerzeniem rządowego programu wsparcia rodzin 3+. Gwarantuje on zniżki dla rodzin mających przynajmniej troje dzieci. W przypadku lokalnej karty także nie jest brany pod uwagę dochód rodziny.

O kartę mogą się więc starać zarówno ci zamożniejsi, jak i ci w trudniejszej sytuacji finansowej. Co ważne, aby móc korzystać ze zniżek na terenie gmin, rodziny nie musiały starać się o wydanie odrębnej karty.

Basen, logopeda...

Najwcześniej, bo już w czerwcu 2014 r., stosowną uchwałę podjęli radni miejscy. Dzięki temu posiadacze KDR mogą liczyć na dodatkowe ulgi na terenie gminy.

- Pływalnia Fregata oferuje 30 proc. zniżki na bilet wstępu, dom kultury i biblioteka - 50 proc. zniżki na odpłatne zajęcia. Połowę mniej zapłacą też rodzice za zajęcia w publicznych przedszkolach w czasie przekraczającym pięć godzin dziennie. Ulgi oferuje też Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu, a także Gabinet Neurologopedyczny Anny Chmielowskiej - wylicza Krzysztof Sudoł, zastępca kierownika MGOPS w Kolbuszowej.

Więcej w aktualnym Korso

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Zas

  KDR jest ogólnopolska, nie gminna !

 • 3 lata temu | ocena +1 / -2

  KOLBUSZOWIANIN.

  Panie Sudol ..... dlaczego Pan klamie ? korzystam z basenu w Kolbuszowj jestem z gminy Cmolas mam 4 dzieci karte dużej rodziny i place 100% Panie na kasie ( daleko im do grzecznego zachowania) zawsze to samo : GMINA CMOLAS TO MA SWOJ BASEN I TAM SE PAN MIEJ ZNIZKI A TU TO 100 %. Redaktorek piszący ten artykul powinien to sprawdzić zanim pisze te brednie po raz kolejny......  

  • 3 lata temu | ocena +0 / -1

   Anna

   Proszę się dokładniej zapoznać z uprawnieniami, z jakich może pan skorzystać w ramach GMINNEj KDR. Uprawnia ona do zniżek na terenie gminy, w której karta obowiązuje. A Gmina Cmolas, w której pan mieszka- to nie Gmina Kolbuszowa, na terenie której znajduje się basen fregata...?To miała zapewne na myśli "uprzejma "pani z kasy ;)Mniej emocji- więcej rozsądku.