Reklama

Rodziny z powiatu kolbuszowskiego sięgają po zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny

Opublikowano:
Autor:

Rodziny z powiatu kolbuszowskiego sięgają po zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, zniżki na paliwo, odzież, zabawki, a nawet wakacje – między innymi na to mogą liczyć rodziny wielodzietne dzięki Karcie Dużej Rodziny. Naprzeciw oczekiwaniom rodzin 3+ wychodzą także samorządy wojewódzkie, powiatowe i gminne.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek zapewniający rodzinom wielodzietnym obniżenie kosztów codziennego życia i ułatwienie im dostępu do wielu miejsc, z których korzystanie było do tej pory dla nich zbyt drogie.

W praktyce z takiej karty możemy skorzystać, robiąc zakupy, tankując paliwo, kupując bilet na pociąg albo zakładając konto w banku.

Coraz więcej gmin

Lokalny Program Wsparcia dla Rodzin Wielodzietnych do tej pory przyjęły już cztery gminy z powiatu kolbuszowskiego: Kolbuszowa, Niwiska, Dzikowiec i Cmolas.

Lokalny program w każdym przypadku ma być rozszerzeniem rządowego programu wsparcia rodzin 3+. Gwarantuje on zniżki dla rodzin mających przynajmniej troje dzieci. W przypadku lokalnej karty także nie jest brany pod uwagę dochód rodziny.

O kartę mogą się więc starać zarówno ci zamożniejsi, jak i ci w trudniejszej sytuacji finansowej. Co ważne, aby móc korzystać ze zniżek na terenie gmin, rodziny nie musiały starać się o wydanie odrębnej karty.

Basen, logopeda...

Najwcześniej, bo już w czerwcu 2014 r., stosowną uchwałę podjęli radni miejscy. Dzięki temu posiadacze KDR mogą liczyć na dodatkowe ulgi na terenie gminy.

- Pływalnia Fregata oferuje 30 proc. zniżki na bilet wstępu, dom kultury i biblioteka - 50 proc. zniżki na odpłatne zajęcia. Połowę mniej zapłacą też rodzice za zajęcia w publicznych przedszkolach w czasie przekraczającym pięć godzin dziennie. Ulgi oferuje też Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu, a także Gabinet Neurologopedyczny Anny Chmielowskiej - wylicza Krzysztof Sudoł, zastępca kierownika MGOPS w Kolbuszowej.

Więcej w aktualnym Korso

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE