Reklama

Rodzice są niezadowoleni z warunków w szkole. Będzie komisja

Opublikowano: śr, 30 wrz 2020 08:28
Autor:

Rodzice są niezadowoleni z warunków w szkole. Będzie komisja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Placówkom oświatowym w dobie pandemii jest bardzo trudno funkcjonować. Sporo nowych wytycznych, często niejasnych, budzi wiele kontrowersji. Czy da się to jakoś zmienić? Nad tym zastanawiali się radni.

Na posiedzeniu komisji stałych, 23 września, Urszula Rzeszut - Baran, radna z Dzikowca wniosła o zwołanie komisji oświaty, aby można było porozmawiać na temat zasad, które zostały wprowadzone w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną.

- Nie ukrywam, że rodzice dzwonią do mnie oburzeni, że nie zostali poinformowani stosunkowo wcześniej o zasadach, jakie będą prowadzone w szkole

- mówiła radna.

Jak dodała przedstawicielka mieszkańców, dobrze, aby rodzice dokładnie wiedzieli, jak mają dowozić do szkoły swoje pociechy, w jaki sposób mogą zapłacić za wyżywienie ucznia, a przede wszystkim byłaby to okazja, by dyrekcja szkoły mogła się ustosunkować do wszystkich pytań rodziców. Przedstawicielka wsi również zastanawiała się, czy na tę chwilę funkcjonuje świetlica w dzikowieckiej szkole, ponieważ w statucie szkoły widnieje zapis o obowiązku jej prowadzenia.

- Jak się ma statut szkoły do wprowadzonych obostrzeń?

- zastanawiała się radna. 

Sprawozdań czas

 Na takim zebraniu mieliby także pojawić się dyrektorzy szkół z gminy Dzikowiec. Prócz rozwiania wątpliwości rodziców przedstawiliby sprawozdanie z działania swoich placówek oświatowych, jak również każda ze szkół przedstawiłaby stan uczniów czy prognozy ich liczebności. Jeśli chodzi o szkoły gminne, o informacje nie jest trudno. Natomiast jak zaznaczyła radna Rzeszut - Baran, szkoły stowarzyszeniowe otrzymują od gminy dofinansowanie i na tym się sprawa kończy. 

- Nie wiemy, co dzieje się w szkołach stowarzyszeniowych

- stwierdza radna.

Jak dodała, w  szkole w Mechowcu ostatnio zmieniła się dyrekcja. Zatem komisja oświatowa miałaby charakter informacyjny, gdzie przedstawiono by sprawozdania z funkcjonowania szkół, a także zmiany kadrowe.

 


TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Niebawem w urzędzie zapłacisz kartą


Wójt zgodny

Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, przyznał radnej rację, jednak podkreślał trud, jaki szkoły musiały włożyć w przygotowanie roku szkolnego. Jak opowiadał włodarz gminy, dla każdego jest to nowa sytuacja, do której należy się przystosować.

-  Na dzień dzisiejszy urzędy są pozamykane, usługa jest na telefon. W szkole mamy do czynienia z żywym, młodym organizmem i muszą być obostrzenia wprowadzone

- stwierdził wójt.

- Spróbujmy to przetrwać w takiej wzajemnej zgodzie. Jest to nowa sytuacja, której nikt nie jest w stanie przewidzieć

- dodał szef gminy.

Ustalenia wkrótce

Wniosek radnej Rzeszut - Baran spotkał się również z entuzjazmem Eugeniusza Panka, przewodniczącego rady. Samorządowiec uznał, że zwołanie takowej komisji jest zasadne i wystarczy ustalić odpowiedni termin.  

W tej sprawie dodatkowo skontaktowaliśmy się telefonicznie z przewodniczącym rady. Jak wyjaśnił, taką komisję zwołuje przewodnicząca oświaty w porozumieniu z wójtem. Na tę chwilę zwołanie komisji jest w trakcie uzgadniania, wskutek czego termin zebrania nie jest jeszcze znany. O nowych aspektach tej sprawy będziemy informować na bieżąco.

- ZMIANA NA STANOWISKU -

W szkole w Mechowcu od 1 września funkcję dyrektora pełni Tomasz Wilk. Zastąpił on wieloletnią szefową placówki Czesławę Kubiś.
Skontaktowaliśmy się z Justyną Mytych - dyrektorem szkoły w Dzikowcu. Szefowa placówki oświatowej poinformowała nas, że chce zrobić spotkanie w tej sprawie i wyjaśnić z rodzicami wszystkie wątpliwości.
Elżbieta Wójcik, pracownik kolbuszowskiego sanepidu:
- Informuję, że docierały do nas sygnały od zaniepokojonych rodziców, że nie mogą wejść do szkoły w Dzikowcu, a niektóre klasy uczą się w innych pomieszczeniach niż w roku ubiegłym. Dlatego 11 września przeprowadzono kontrolę sanitarną w Zespole Szkół w Dzikowcu. Kontrolą objęto zasady postępowania w szkole w związku ze stanem epidemii. Kontrola potwierdziła, że szkoła działa zgodnie z opracowanymi przez siebie procedurami dotyczącymi zapobiegania zakażeniom i rozprzestrzeniania zakażenia SARS-CoV-2, które zostały opracowane na podstawie ogólnopolskich wytycznych.
Zespół Szkół w Dzikowcu nie wnioskował do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kolbuszowej o przeprowadzenie kontroli sanitarnej.
W sprawie sytuacji w szkole w Dzikowcu napisali do nas oburzeni rodzice. Uskarżają się oni na brak wcześniejszych informacji, że szkoła będzie inaczej funkcjonować. Również nie podoba im się organizacja klas.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (11)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +3 / -0

  Nn

  Skoro w Dzikowieckiej szkole tak źle to może za przykładem Pani radnej przenieś dziecko do innej szkoły

 • rok temu | ocena +4 / -0

  Mama szkolniakow Dzikowieckich.

  Uważam, że szkola funkcjonuje jak każda inna, są stosowne rozporządzenia i musi być tak a nie inaczej. Ktoś napisał że rodzice nie wiedzieli jak będzie funkcjonowała szkoła.... To co nie mają telewizora w domu nie wiedzą że jest Covid i są wytyczne do funkcjonowania szkoły? Takimi pierodlami się ktoś zajmuje i nerwy szarpie dyrektorowi. Temat jest ... Rozwiń

 • rok temu | ocena +0 / -12

  Dzikowienka

  To nie złośliwość tylko poprostu złe zarządzanie Szkołą , Tu widze aż za bardzo jest stosowane to bezpieczeństwo , a w wiekszych skupiskach ludzi Kolbuszowa lub podobnie nie ma aż takich rygorów, kompletny brak komunikacji rodzice-nauczyciele , rodzice mało co wiedzą co się dzieje z własnym dzieckiem . Widać sytuacja przerosła górę .

  • rok temu | ocena +7 / -0

   kkll

   Czytala Dzikowienka wytyczne dla sxkol i przedszkoli? Niech sie pani najpierw z nimi zapozna i przeczyta ze zrozumieniem zanim pani zacznie krytykowac szkole. Te wszystkie obostrzenia to nie jest ich wymysl, ale skad Pani moze to wiedziec, skoro nie potrafi Pani przeznaczyc pare minut żeby sie zapoznac z obowiazujacymi przepisami.

  • rok temu | ocena +9 / -1

   Ghl

   A co ma się dziać z pani dzieckiem? Uczęszcza do szkoły, przedszkola to nic złego się nie dzieje. Nie przesadzajmy z tą troską. Rozumiem, że rodzice teraz za dzieci nawet plecaki noszą, ja za swoje dziecko na szczęście nie muszę tego robić. Ale Mam nadzieję, że równie dobrze pani troszczy się o swoje dziecko w domu i dba o nie tak samo jak się pani... Rozwiń

 • rok temu | ocena +8 / -2

  Xxx

  Szczerze mówiąc jest to trochę śmieszne i żenujące. W innych szkołach nie dba się tak o bezpieczeństwo szkoły jak tutaj. Rodzice w innych szkołach nie mają żadnych problemów z akceptacją nowej sytuacji jest, gdzie są o wiele gorsze standardy. Niestety, tutaj w tej szkole w Dzikowcu jest grono rodziców, którzy mają widocz... Rozwiń

 • rok temu | ocena +3 / -9

  Dzikowienka

  Może wkońcu coś się wyjaśni . Karygodne warunki dla dzieci , dzieci siedzą na zimnej podłoże , nie posiadają krzesełek w salach . Dopiero po ciężkiej interwencji rodziców przydzielili łazienkę tylko dla przedszkolaków . Cały czas była wspólna z całą Szkoła do 8 klasy bez krzesełek ani pomocy w niedostosowanej i brudnej łazience . Dzieci same chodz... Rozwiń

  • rok temu | ocena +2 / -0

   ....

   Dzikowienko jezeli nie odpowiadaja Pani warunki to po co wysyla Pani dzieci do tej szkoly? Przeciez nikt Pani do tego nie zmusza. W Waszej gminie sa jeszcze inne szkoly i moze Pani do ktorejs z nich zapisac swoje dziecko, a nie wypisuje Pani takie glupoty. Akurat w szkole w Dzikowcu sa dobre warunki, wiec nie wiem skad Pani ma takie informacje. Pa... Rozwiń

 • rok temu | ocena +13 / -1

  ssd

  Czy rodzice żyją w innym kraju czy też może przyjechali z zagranicy, że mają być specjalnie powiadamiani o tym, że szkoła obecnie funkcjonuje inaczej. Radni powinni czasami wcześniej pomyśleć nim zaczną coś mówić.

  • rok temu | ocena +9 / -1

   mmm

   Pani radna zwolujac spotkanie niech zapozna sie z wytycznymi dla szkol i przedszkoli, bo chyba nie ma bladego pojecia, ze w ogole takowe istnieja...

   • rok temu | ocena +0 / -9

    Radna

    Mam pojęcie i na dodatek mam dwoje dzieci w wieku szkolnym i żadnych problemów z tym nie mam. Proszę o zapoznanie się z obowiązkami radnych i członków komisji, a później dolewać oliwy do ognia. Ubolewam nad wzajemną nienawiścią jaka płynie z powyższych wpisów. Jak widać nie wszystkim odpowiada to, co się dzieje w szkole. Proszę pamiętać, że złe em... Rozwiń