Reklama

Rodzice przedszkolaków z ul. Kolejowej w Kolbuszowej apelują do radnych

Opublikowano: pt, 10 sty 2020 14:12
Autor:

Rodzice przedszkolaków z ul. Kolejowej w Kolbuszowej apelują do radnych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Temat trafił na grudniowe posiedzenie Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Rodzice i opiekunowie dzieci uczęszczających do Publicznego Przedszkola nr 3 w Kolbuszowej złożyli wniosek o podjęcie działań zmierzających do budowy zatok postojowych oraz parkingu w rejonie ul. Kolejowej.

- Wniosek motywujemy troską o bezpieczeństwo naszych dzieci i wszystkich uczestników ruchu drogowego w tym rejonie miasta - argumentują autorzy petycji.

"Ślepa" ulica 

Jak podkreślają rodzice, obecna sytuacja prowadzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń, które należy wyeliminować, aby nie doprowadzić do tragedii. Petycja ta została skierowana na komisję skarg, wniosków i petycji. Radni uznali, że ich argumenty są słuszne. - Ze względu na niewielką liczbę miejsc postojowych i parkingowych większość rodziców i opiekunów przedszkolaków zatrzymuje samochody bezpośrednio na ulicy - uzasadniali członkowie komisji.

Zwrócili uwagę na to, że ul. Kolejowa jest "ślepa". Na jej końcu znajduje się zakład produkcji betonów i jest tam ciągły ruch samochodów ciężarowych. Radni zgodzili się z rodzicami i opiekunami, że trzeba dołożyć wszelkich starań, aby na wskazanej ulicy zadbać o bezpieczeństwo jej użytkowników.

Zacząć w tym roku 

W tej sprawie głos zabrał radny Józef Fryc. Jak powiedział, temat budowy zatok postojowych i parkingu został przedyskutowany na komisji oświaty. Fryc podkreślił, że przegłosowanie wniosku przez radnych nie będzie problemem, zaczyna się on w momencie, kiedy na tę inwestycję trzeba będzie znaleźć pieniądze w budżecie na 2020 rok. 

 - Ta inicjatywa mieszkańców toczy się już od wielu lat - podkreślił Józef Fryc. Jak wyjaśnił, schody zaczęły się, kiedy jeden z kolbuszowskich przedsiębiorców chciał wykupić teren przy ul. Kolejowej, aby rozszerzyć swoją działalność gospodarczą. - Wtedy komisja oświaty rady miejskiej nie wyraziła zgody, aby sprzedać to przedsiębiorcy - przypomniał Fryc. 

Samorządowcy decyzję argumentowali tym, że intencją rady i komisji w tamtym czasie było to, aby zabezpieczyć teren pod miejsca parkingowe. - Myślę, że przez ostatnie 10 lat pogorszyła się sytuacja na ul. Kolejowej - podkreśił radny - Tam na prawdę potrzebne są wolne miejsca parkingowe, aby można było poprawić stan bezpieczeństwa - dodał Fryc. 

Radny Józef Fryc na grudniowej sesji rady miejskiej prosił o wsparcie tej inicjatywy. - Proszę także burmistrza o wymyślenie jakiegoś sposobu, w tym trudnym roku budżetowym, aby ta inwestycja miała przynajmniej swój początek - apelował Fryc.

Decyzja radnych

Rację swojemu przedmówcy przyznał radny Mirosław Kaczmarczyk. Przypomniał on, że mieszkańcy w formie petycji interweniowali u komisji skarg, wniosków i petycji. Po gruntownej analizie została ona jednogłośnie pozytywnie zaopiniowana przez komisję. - Mamy nadzieję, że jest już plan poprawy bezpieczeństwa, który w roku 2020 będzie mile widziany - skwitował Kaczmarczyk. 

Podczas ostatniej sesji w roku 2019 samorządowcy uznali prośbę autorów petycji za zasadną. Pozostaje czekać na pierwsze kroki samorządowców w realizacji prośby mieszkańców. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    ghjkl;lkjhgfds

    Jeszcze przy przedszkolu nr 2 przydałoby się poprawić bezpieczeństwo dla dzieci które są tam dowożone jak tych przyprowadzanych, czy ogólnie ruchu w tym miejscu. Albo chodnik zastawiony, albo samochody zaparkowane tak że utrudniają ruch, a już nie mówiąc o takich co parkują na chodniku mało nie rozjadą pieszych.