Reklama

Roboty powstaną na lekcjach

Opublikowano:
Autor:

Roboty powstaną na lekcjach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 24 zestawy klocków edukacyjnych trafiły do szkół podstawowych z terenu gminy. Ich wartość to nieco ponad 70 tys. zł.

Początkiem roku pracownicy kolbuszowskiego magistratu złożyli do urzędu marszałkowskiego dwa wnioski o dofinansowanie. Jeden odnosił się do przedszkola, drugi do szkół. - Pierwszy projekt, mniejszy, łatwiejszy, dotyczył w zasadzie tylko budowy i doposażenia przedszkola w Weryni. Drugi projekt, większy, składał się z kilku elementów – wyjaśnił nam Janusz Durak, kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy i Rozwoju Miasta i Gminy. 

Pierwszy element, jak wskazał urzędnik, obejmował roboty budowlane i doposażenie budynków w Weryni. Drugi dotyczył zakupu wyposażenia multimedialnego, czyli tablic interaktywnych, rzutników i laptopów, a trzeci zakupu zestawów do prowadzenia zajęć z robotyki. - Nasz zamysł był taki, by powoli zachęcać dzieci do składania klocków i łączenia tego później z programowaniem. Innymi słowy, by uczniowie potrafili tworzyć roboty sterowane komputerowo – zaznaczył pracownik magistratu.

Więcej w 45 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE