ZSA-E w Weryni doczeka się jednej z najnowocześniejszych pracowni gastronomicznych na Podkarpaciu.
- Tu będzie pracownia gastronomiczna z cukiernictwem, pomieszczenia do teoretycznej i praktycznej nauki zawodu, w tym obsługi kelnerskiej oraz pomieszczenia towarzyszące, czyli zaplecze, szatnia na odzież gastronomiczną oraz sanitariaty
- zapowiada dyrektor szkoły, Zbigniew Bogacz i dodaje:
- Wszystkie zostaną dostosowane do obowiązujących standardów nauczania w zakresie żywienia oraz obowiązujących przepisów sanitarnych, HACCP oraz potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Pracownie zawodowe na miarę XXI wieku
Modernizacja nie ogranicza się jedynie do poprawy warunków nauki. W wyniku prac powstanie profesjonalna, klimatyzowana kuchnia, wyposażona w stanowiska do przeprowadzania egzaminów zawodowych.
- Będzie to najnowocześniejsza pracownia gastronomiczna na Podkarpaciu, pozwalająca kształcić uczniów w prawie wszystkich zawodach branży żywieniowej na poziomie technikum oraz szkoły branżowej I stopnia
- podkreśla starosta Józef Kardyś.
Nowe zaplecze obejmie także magazyny i pomieszczenia transportowe. W ramach tych zmian wybudowana zostanie rampa rozładunkowa oraz winda towarowa, która usprawni dostawy i logistykę w placówce.
- W nowej pracowni wiedzę oraz umiejętności będą pobierać uczniowie, kształcący się w zawodach: kucharza, cukiernika, piekarza, kelnera, technika żywienia i usług gastronomicznych oraz operatora maszyn przemysłu spożywczego
- informuje kolbuszowskie starostwo.
Konieczna przebudowa instalacji
Aby dostosować budynek do nowoczesnych standardów, konieczna jest przebudowa instalacji: elektrycznej, sanitarnej, wodno-kanalizacyjnej, gazowej oraz centralnego ogrzewania. - Zamontowana będzie także klimatyzacja oraz wentylacja mechaniczna. Wymienione też zostaną drzwi wewnętrzne i zewnętrzne - czytamy.Zdaniem urzędników realizacja projektu pozwoli uczniom zdobywać wiedzę i umiejętności w warunkach zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy, co znacznie zwiększy ich szanse na rynku zawodowym. Przebudowa sprawi także, że infrastruktura szkoły stanie się bardziej dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.
Koszt inwestycji wynosi ponad 2,5 mln zł i jest finansowany ze środków pozyskanych przez samorząd powiatu kolbuszowskiego z programu Polski Ład.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.