Reklama

Remont ośrodka zdrowia w Majdanie Królewskim. Gmina wybrała wykonawcę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Remont ośrodka zdrowia w Majdanie Królewskim. Gmina wybrała wykonawcę - Zdjęcie główne

Co z przyjmowaniem pacjentów w czasie remontu? Na to pytanie odpowiedział kierownik ośrodka zdrowia. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wiemy, kto zajmie się rozbudową ośrodka zdrowia w Majdanie Królewskim. Gmina wybrała wykonawcę. Co natomiast z pacjentami w czasie remontu?

Prace modernizacyjne w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Strażackiej w Majdanie Królewskim mają ruszyć już niebawem. Na realizację tego zadania chętne były trzy firmy. 

Docieplić i odnowić

Prace remontowo-termomodernizacyjne mają polegać na demontażu niektórych elementów budynku oraz uzupełnienie więźby dachowej wraz z pokryciem. Zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa oraz zostaną wyszpachlowane i wymalowane stare tynki. 

Fundamenty oraz elewacja zostaną docieplone. Wokół budynku zostanie położona kostka brukowa. Na dachu ośrodka zdrowia powstanie instalacja fotowoltaiczna. Wewnątrz budynku zostanie wyremontowana instalacja sanitarna (CO, wodociągowa i kanalizacja) oraz elektryczna.

Jak poinformował w rozmowie z nami wójt Jerzy Wilk, SPZOZ w Majdanie Królewskim pierwszą modernizację przeszedł 24 lata temu. Ostatnia miała natomiast miejsce w 2012 roku.

Teraz budynek przejdzie gruntowny i kompletny remont. Ma to poprawić nie tylko warunki pracy pracowników ochrony zdrowia, ale również i mieszkańców, którzy będą przychodzić do nich po pomoc.

Trzech chętnych

Gmina na ten cel planowała przeznaczyć 580 tysięcy złotych. Wiemy jednak, że inwestycja pochłonie znacznie więcej pieniędzy. Oferty zaczynały się bowiem powyżej siedmiuset tysięcy złotych. Firma Art.-Bud z Kolbuszowej Górnej wyceniła swoją pracę najtaniej (719 tys. zł). Spółka Treebud z Myślenic zaproponowała natomiast 733 tys. zł. Najdroższa okazała się firma z Majdanu Królewskiego, Usługi Transportowe Budowlane i Handlowe Jerzy Skura, która zaoferowała wykonanie zadania za 905 tys. zł. Miejscowy wykonawca zaproponował również najkrótszy okres gwarancji i rękojmi (36 miesięcy) w porównaniu do pozostałych wykonawców (60 miesięcy).

Majdański samorząd jako najkorzystniejszą wybrał ofertę firmy z Kolbuszowej Górnej. Jak poinformował w rozmowie z nami Jerzy Wilk, wójt gminy, umowa z wykonawcą zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu, a zaraz po tym ma nastąpić rozpoczęcie prac.

Na takich samych zasadach

Co natomiast z pacjentami w czasie prowadzonego remontu? Czy będą przyjmowani na takich samych zasadach jak dotychczas? Jak poinformował Jerzy Wilk, wójt majdańskiej gminy, organizacje pracy i przyjmowanie pacjentów podczas remontu leży po stronie kierownika GSPZOZ.

Dr Ryszard Stec, kierownik ośrodka zdrowia w Majdanie Królewskim, poinformował, że nie będzie zmian w przyjmowaniu pacjentów na czas remontu. - W trakcie modernizacji budynku Ośrodka Zdrowia w Majdanie Królewskim zakład będzie świadczył usługi medyczne na dotychczasowych zasadach. Szczegóły prac będą etapowo uzgadniane z wykonawcą remontu - zapewnił w rozmowie z nami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy