Reklama

Remiza się ociepla

Opublikowano:
Autor:

Remiza się ociepla - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej wkrótce zyska nowe oblicze. Właśnie trwają prace związane z docieplaniem i malowaniem budynku.

W ramach termomodernizacji budynku zostaną m.in. docieplone ściany zewnętrzne (w sumie około 600 mkw. ścian) oraz dach. Ocieplony zostanie także daszek nad wejściem do budynku, na którym to później zamontowana zostanie figura św. Floriana, patrona strażaków. Wymienione zostaną również drzwi wejściowe z drewnianych na aluminiowe.

Dwie oferty
Nad przebiegiem remontu czuwa firma FPHU "Fasada" Pakłos Robert z Cmolasu. To właśnie to przedsiębiorstwo zostało wybrane w drodze zapytania ofertowego, które OSP ogłosiła w połowie września. W sumie o prawo do remontu ubiegały się dwie firmy (oprócz FPHU "Fasada" także WOBUD Zakład Remontowo-Budowlany Jan Wojnarowski z Kolbuszowej), jednak to cena zaproponowana przez cmolaskiego wykonawcę okazała się korzystniejsza. W sumie termomodernizacja OSP w Nowej Wsi ma zamknąć się w kwocie 145 tys. zł brutto. Warto zaznaczyć, że jednostka z Nowej Wsi otrzymała na to zadanie dofinansowanie w kwocie 48 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Resztę brakującej kwoty dołożyła gmina. OSP zabezpieczyła pieniądze potrzebne na dokumentację (ponad 9 tys. zł).

Więcej w 41 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE