reklama
reklama

Rekordowa liczba uczestników na Biegu Tropem Wilczym w Raniżowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Preisner

Rekordowa liczba uczestników na Biegu Tropem Wilczym w Raniżowie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
22
zdjęć

Rekordowa liczba uczestników na Biegu Tropem Wilczym w Raniżowie | foto Krzysztof Preisner

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCIW niedzielę, 3 marca punktualnie o godz. 14 w Raniżowie ruszył Bieg Tropem Wilczym. Wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników!
reklama

Bieg z jednej strony ma charakter sportowy. Jest to okazja do sprawdzenia swojej kondycji, ale z drugiej strony jest imprezą patriotyczną. Przypomina tych, którzy nie pogodzili się z faktem, że po zakończeniu II wojny światowej okupant niemiecki został zastąpiony przez okupanta sowieckiego i często w bardzo dramatycznych okolicznościach podejmowali z nim walkę.

Należy podkreślić, że Bieg Tropem Wilczym w Raniżowie jest jedną z największym tego typu wydarzeń w okolicy i przyciąga wielu biegaczy. Podobne biegi odbyły się w Wilczej Woli i Kolbuszowej. P tym pisaliśmy w artykule: Pierwszy w historii Kolbuszowej bieg "Tropem Wilczym" za nami. Kilkuset biegaczy na miejskim stadionie [ZDJĘCIA]

Każdy, kto bierze udział w takim biegu, jest już zwycięzcą i każdy jest nagradzany pamiątkowym medalem. 

W biegu udział wzięli mieszkańcy, a także uczniowie. W tym roku była to rekordowa liczba. W biegu udział wzięło 160 uczestników. 

- Dziękuję za rekordową frekwencję. Dziękujemy OSP Raniżów, OSP Staniszewskie, OSP Poręby Wolskie, OSP Wola Raniżowska oraz policji za zabezpieczanie trasy biegu. Dziękujemy parafia Raniżów  oraz Szkole Podstawowej im. Biskupa Jana Ozgi w Woli Raniżowskiej i szkole w Raniżowie, oraz Niepublicznemu Przedszkolu Ognisko za współpracę, a posłowi za pomoc

- napisał Jan Puzio, organizator biegu w Raniżowie. 

- Z roku na rok nasz projekt gromadzi coraz więcej osób, które żywo interesują się historią Żołnierzy Wyklętych, dlatego obecnie jesteśmy największym tego typu przedsięwzięciem sportowo-edukacyjnym na świecie. W 2020 roku pobiliśmy nasz własny rekord i zgromadziliśmy aż 75 tysięcy biegaczy w 370 lokalizacjach!

- piszą organizatorzy biegów w całej Polsce. 

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy, a wzięło w niej udział 50 uczestników.

Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama