Reklama

Reklama

Region. Tereny po „starej” obwodnicy uwolnione

Opublikowano: 20 listopada 2020 09:52
Autor:

Region. Tereny po „starej” obwodnicy uwolnione  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzięki rządowej decyzji o budowie obwodnicy Nowej Dęby, działki dotychczas zarezerwowane pod jej dawny przebieg będą mogły wkrótce zmienić swoje przeznaczenie.

Urząd Miejski i Urząd Gminy Nowa Dęba poinformował, że teren pod budowę obwodnicy został zabezpieczony pod koniec lat 80. i do tej pory znajduje się w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania miasta i gminy, a także w ogólnych zapisach planu zagospodarowania przestrzennego województwa podkarpackiego.


O obwodnicach Kolbuszowej i Nowej Dęby przeczytasz tutaj:

7 ofert na koncepcję dużej obwodnicy Kolbuszowej. Co dalej?


To działki począwszy od Tarnowskiej Woli wzdłuż torów, aż do ul. Sikorskiego w Porębach Dębskich, tu tereny zlokalizowane w okolicach ul. Pszennej i Cegielnianej, aż do wiaduktu nad Linią Hutniczą Szerokotorową.


Czytaj także: Kolbuszowa niebawem rozbłyśnie na święta. Szykuje się coś nowego! [FOTO]


- Tegoroczna, rządowa decyzja o budowie obwodnicy Nowej Dęby pozwoliła radnym miejskim podjąć uchwały o przystąpieniu do zmiany studium na teren gminy i miasta w tym właśnie zakresie. Ponieważ obecnie obwodnice buduje się na podstawie specjalnych decyzji o realizacji inwestycji drogowej, toteż niecelowe było utrzymywanie takiego stanu rzeczy, która część nieruchomości, szczególnie w mieście, wyłączyła z zagospodarowania

- wyjaśnia nowodębski urząd.


Zobacz również: Krokodyl w Kolbuszowej


- Ostateczny kształt obwodnicy zostanie przyjęty za ok. 2 lata, po wybraniu odpowiedniego wariantu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oddział Rzeszów. Nie musimy utrzymywać na ten cel żadnej rezerwy, bo decyzje specjalistów mogą się mijać z takim założeniem, jak obecne. Zresztą sami nie widzimy dziś takiego przebiegu, jaki został zaproponowany przed laty

- informuje burmistrz Wiesław Ordon.

Jak czytamy na stronie urzędu, po podjęciu przez radę miejską stosownych uchwał, wdrożony został proces przetargowy na wyłonienie wykonawcy zmian w zapisach studium. W jego wyniku wybrana została firma Damkar z Ćmińska, która za kwotę 28 tys. 905 zł uaktualni gminie studium dla miasta i dla gminy w obszarze zarezerwowanym pod „starą” obwodnicę Nowej Dęby.

- Wyszliśmy z odpowiedzią na wiele wniosków mieszkańców, którzy w tej sprawie interweniowali. Okoliczności, jakie zaistniały w związku z projektowaniem nowego przebiegu obwodnicy, pozwolą mieszkańcom uaktywnić swoje działki, na których może rozwijać się budownictwo mieszkaniowe czy działalność gospodarcza

- komentuje rozpoczęcie prac nad zmianami w studiach przewodniczący rady Damian Diektiarenko.

Gmina Nowa Dęba zaznaczyła, że umowa przewiduje wykonanie zadania do końca września 2022 r. - Zainteresowani będą publicznie informowani o procedurze przygotowania zmian w studiach, winni też śledzić stronę gminy, aby nie przeoczyć terminów wnoszenia uwag - apeluje gmina.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.