Reklama

Reforma wstrząśnie szkołami?

Opublikowano:
Autor:

Reforma wstrząśnie szkołami? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powrót ośmioletniej szkoły podstawowej i czteroletniego liceum to najważniejsze zmiany, które zapowiedziała Anna Zalewska, minister edukacji narodowej. Reforma oświaty ma ruszyć już w przyszłym roku. Jak na te propozycje zapatrują się samorządowcy i dyrektorzy szkół z powiatu kolbuszowskiego?

Od 2017 roku ma zmienić się struktura szkoły podstawowej. Kształcenie na tym poziomie edukacji ma trwać już nie sześć, a osiem lat. Przez cztery lata (klasy I – IV) uczniowie będą realizować poziom podstawowy (edukacja wczesnoszkolna), przez następne cztery – poziom gimnazjalny. Po szkole powszechnej uczniowie zadecydują, czy wybierają się do czteroletniego liceum, pięcioletniego technikum czy dwustopniowej szkoły branżowej, która zastąpi dotychczasowe szkoły zawodowe.

Więcej w Korso nr 27/06.07.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE