Reklama

Reforma wstrząśnie naszymi szkołami

Opublikowano:
Autor:

Reforma wstrząśnie naszymi szkołami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wysyłanie nauczycieli na emeryturę, przeniesienie szkoły specjalnej do Kupna, likwidacja klas w szkołach podstawowych na terenie gminy – to niektóre z propozycji urzędników i samorządowców na kolbuszowską oświatę po wprowadzeniu planowanej reformy.

Do 31 marca 2017 roku samorządy muszą podjąć uchwały o dostosowaniu sieci placówek do nowego ustroju szkolnego. Nie ma się więc co dziwić, że już teraz rozpoczęły się dyskusje na temat tego, jak reforma oświaty odbije się na gminnych placówkach. O tym, ilu nauczycieli może stracić pracę, o ile zmniejszy się subwencja oświatowa i czy zagrożone jest funkcjonowanie szkół, dyskutowali członkowie komisji oświaty podczas czwartkowego spotkania (8 grudnia). W rozmowach wzięli udział także Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, jego zastępca – Marek Gil oraz Ireneusz Kogut, inspektor do spraw oświaty.

Szkoły podstawowe
Włodarz gminy od samego początku rozmów podkreślał, że na razie są to tylko teoretyczne rozważania, a na podjęcie konkretnych kroków przyjdzie czas. Nie ukrywał jednak, że jeżeli reforma oświaty wejdzie już w życie, to pociągnie za sobą pewne niekorzystne skutki. Miał na myśli przede wszystkim zmniejszenie subwencji oświatowej, ale także, szczególnie bolesną dla nauczycieli, redukcję zatrudnienia. – To będzie nieuniknione z uwagi na to, że uczeń zamiast przez dziewięć lat będzie przebywał w naszych szkołach przez osiem lat – zaznaczył.

Więcej w 50 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE