Reklama

Realizowane projekty edukacyjne w szkołach ponadgimnazjalnych w naszym powiecie

Opublikowano:
Autor:

Realizowane projekty edukacyjne w szkołach ponadgimnazjalnych w naszym powiecie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trwa realizacja projektów, służących modernizacji szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie. Większość wykonywanych robót budowlanych już została zakończona. Trwa podpisywanie umów na dostawy sprzętu dydaktycznego.

Przedsięwzięcie warte prawie cztery miliony złotych realizowane jest dzięki funduszom pozyskanym przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Działanie 6.4 Infrastruktura edukacyjna. Pozyskane środki trafiły do trzech szkół, znajdujących się w powiecie kolbuszowskim: Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni, Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Fundusze w całości przeznaczone zostaną na zakup materiałów dydaktycznych, sprzętu komputerowego oraz modernizację placówek.

ZST w Kolbuszowej
Prace budowlane prowadzone w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej zostały zakończone. Jak informuje Grażyna Pełka, dyrektor szkoły wykonana została winda przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, odnowiono i dostosowano łazienkę dla osób z niepełnosprawnością, jak również zamontowano panele fotowoltaiczne. Montaż tego typu instalacji pozwoli na oszczędności oraz poprawę wydajności energetycznej. Instalacja służyć będzie również młodzieży z klasy o profilu „technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej” do celów dydaktycznych. Trwa podpisywanie umów na dostawy materiałów dydaktycznych, wśród których wymienić można: obrabiarkę do drewna, 16 tablic interaktywnych, wyposażenie do pracowni logistycznej i geodezyjnej, drukarkę 3D oraz plotery. 

ZSA-E w Weryni 
W Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni trwa realizacja prac budowalnych oraz finalizowanie zakupu sprzętu dydaktycznego. Wykonywane prace polegają na przystosowaniu do potrzeb osób niepełnosprawnych budynku dawnego internatu. W ramach tego zadania powstanie podjazd wewnętrzny oraz łazienki dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Ponadto prowadzone są prace zmierzające do powstania w tym budynku Szkolnego Centrum Informacji i Biblioteki, które docelowo zostanie wyposażone w nowy sprzęt komputerowy. Nowy sprzęt dydaktyczny pojawi się również w pracowniach ZSAE w Weryni. 

LO w Kolbuszowej
Z kolei w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej w ramach projektu wykonywane będą roboty budowlane wewnątrz budynku LO (m. in. przebudowa instalacji elektrycznej wraz z wymianą oświetlenia na energooszczędne LED), zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu sali gimnastycznej, prace budowlane wewnątrz oraz zakup nowoczesnego wyposażenia i materiałów dydaktycznych. Ponadto realizacja projektu pozwoli na zakup nowoczesnego sprzętu dydaktycznego, doposażenie 15 klasopracowni oraz doposażenie pracowni komputerowej w nowoczesny sprzęt TIK. Na chwilę obecną wykonano fotowoltaike na dachu Sali gimnastycznej LO i realizowane są w/w prace budowlane wewnątrz budynku. W najbliższym czasie zostanie także rozstrzygnięty przetarg na zakup wyposażenia dla LO.

Nowa jakość kształcenia 
Prace budowlane jak i zakup wyposażenia do szkół ponadgimnazjalnych, znajdujących się w naszym powiecie to wynik pozytywnie ocenionych wniosków złożonych przez Powiat Kolbuszowski do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Łącznie, dzięki unijnemu wsparciu w szkolnictwo ponadgimnazjalne w tym roku zainwestowane zostanie prawie 4 mln zł. – Stawiamy na nową jakość kształcenia – podkreśla Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. – Korzystając z unijnych funduszy mamy możliwość doposażenia naszych szkół w najnowocześniejszy sprzęt. Postęp technologiczny cały czas idzie do przodu, również wymagania pracodawcy względem pracownika zmieniają się. My jako Samorząd Powiatowy poprzez inwestowanie w nowoczesne szkolnictwo chcemy sprostać bieżącym oczekiwaniom. Chcemy, aby nasza młodzież miała pełne warunki do rozwoju – dodaje Starosta Kolbuszowski.  

Koszty 
Tytuł projektu: „Rozwój kształcenia zawodowego w powiecie kolbuszowskim poprzez modernizację infrastruktury edukacyjnej”, w ramach którego modernizowana jest infrastruktura edukacyjna w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. oraz w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni.
W sumie wartość zadania – 2 960 303,45 zł
- wartość dofinansowania – 2 516 257,90 zł
- wkład własny Powiatu – 444 045,55 zł
Wartość robót budowlanych: 604 299,00 zł

Tytuł projektu: „Modernizacja infrastruktury edukacyjnej w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej”, w ramach którego modernizowana jest infrastruktura edukacyjna w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. 
W sumie wartość zadania – 1 222 872,62 zł 
- wartość dofinansowania – 930 693,18 zł
- wkład własny Powiatu –164 239,98 zł
Wartość całkowita robót budowlanych 728 160,00 zł
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE