Reklama

Raniżów. Zamaskowany 18-latek napadł z nożem na sklep

Opublikowano:
Autor:

Raniżów. Zamaskowany 18-latek napadł z nożem na sklep - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Młody mężczyzna w kominiarce i z nożem w ręku wpadł do sklepu i żądał pieniędzy.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 5 sierpnia. Jak informuje Joanna Kwiatkowska-Brandys, prokurator rejonowa z kolbuszowskiej prokuratury, KPP w Kolbuszowej zatrzymała 18-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. - Maciej M. jest podejrzany o usiłowanie dokonania rozboju przy użyciu noża w sklepie w Raniżowie.

Napad z nożem 

 

 Według ustaleń, zamaskowany mężczyzna  wszedł do sklepu i trzymając w ręce nóż z około 20-centymetrowym ostrzem zażądał od kasjerki pieniędzy. - Kobieta nie wykonała polecenia. Swoim zachowaniem sprawca zwrócił uwagę klientów przebywających w sklepie - relacjonuje prokurator Kwiatkowska-Brandys. - Prawdopodobnie młody mężczyzna się speszył i zaczął uciekać - dodaje. 

Policjant po służbie 

 

 Sprawca został ujęty po dłuższym pościgu przez funkcjonariusza policji z Kolbuszowej, który w chwili zdarzenia, będąc poza służbą, był klientem sklepu. - Przed zatrzymaniem młody mężczyzna groził policjantowi zabójstwem i przy użyciu noża próbował zmusić go do odstąpienia od zatrzymania - mówi szefowa prokuratury. Jak się okazuje, policjantowi pomagali też inni klienci sklepu.

Aktualnie sprawca przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Po zebraniu niezbędnych dowodów zostaną wobec niego podjęte kolejne czynności. - Za przestępstwo usiłowania rozboju przy użyciu noża sprawcy grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności - zaznacza prokurator. 

 

Przerażeni mieszkańcy

Sprawą żyją mieszkańcy Raniżowa. Jak powiedział nam jeden z nich, napad miał miejsce w supermarkecie przy ulicy Rzeszowskiej. - Ponoć młody chłopak, bo 18 lat ma. Wpadł do sklepu w kominiarce i groził ekspedientce takim dość dużym nożem - relacjonował nam mężczyzna. - Ciekawe, co takiemu młodemu człowiekowi strzeliło do głowy - dodał.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE