Reklama

RANIŻÓW. Sięgnął po siekierę i groził policjantowi

Opublikowano:
Autor:

RANIŻÓW. Sięgnął po siekierę i groził policjantowi  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 sierpnia, w godzinach popołudniowych w Raniżowie. Kolbuszowscy policjanci zostali wezwani do jednego z domów jednorodzinnych. Interwencja spowodowana była głośnym zachowaniem osób przebywających na posesji. 

- Na widok funkcjonariuszy przebywający na posesji mężczyźni Robert M. (44 l.), Krzysztof B. (36 l.) i Bogusław K. (61 l.) znieważyli ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe - mówi prokurator Tomasz Chudzik z Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej. 

 Podczas interwencji Robert M. groził mundurowym trzymaną w ręku siekierą. Z kolei Krzysztof B. uderzył pięścią jednego z funkcjonariuszy w ramię. Wszyscy trzej mężczyźni byli pijani. Mieli od 2,25 do 2,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Cała trójka została zatrzymana. - 9 i 10 sierpnia 2019 roku (piątek, sobota) ogłoszono im zarzuty i przesłuchano w charakterze podejrzanego - dodaje prokurator. 

Wobec Bogusława K. i Krzysztofa B. zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Bogusław K. i Robert M. skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze i ustalili karę z prokuratorem podczas przesłuchania.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Za stosowanie przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE