Reklama

RANIŻÓW. Remont i rozbudowa szkoły pod żłobek

Opublikowano:
Autor:

RANIŻÓW. Remont i rozbudowa szkoły pod żłobek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Raniżowski samorząd ogłosił przetarg na rozbudowę i przebudowę części parterowej szkoły w Raniżowie. Remont ma służyć na cele żłobka.

Przypomnijmy, że gmina Raniżów otrzymała ponad 340 tys. zł dofinansowania na utworzenie samorządowego żłobka. Dotacja z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej została udzielona w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "MALUCH+".

Przy Grunwaldzkiej

W ramach otrzymanych pieniędzy powstanie w Raniżowie żłobek samorządowy. Placówka zostanie utworzona w budynku szkoły podstawowej przy ul. Grunwaldzkiej w Raniżowie. W ramach złożonego wniosku zaplanowano roboty budowlane i wykończeniowe pomieszczeń przeznaczonych na żłobek oraz jego wyposażenie.

Wyburzenia i budowa nowych

10 lipca gmina ogłosiła przetarg na to zadanie. Projektowany żłobek zlokalizowany będzie w części południowo-wschodniej szkoły. W ramach prac przewiduje się prace rozbiórkowe polegające na wyburzeniu kilku ścian działowych i budowie nowych, oddzielających funkcjonalnie przestrzenie.

Usunięta zostanie stara stolarka drzwiowa i okienna oraz zostanie zastąpiona nową. Usunięte zostaną również posadzki i w ich miejsce ułożone nowe warstwy wraz z wykończeniem odpowiednim dla obiektów przeznaczonych na żłobek. Zdemontowane zostaną istniejące urządzenia sanitarne i zamontowane nowe dostosowane do potrzeb dzieci tam przebywających.

Wymiana dachu

Wymieniona zostanie także cała konstrukcja drewniana dachu włącznie z pokryciem. Prace rozbiórkowe obejmą także drewniany strop, który zostanie zastąpiony nowym.

Zakres robót obejmuje także: wykonanie instalacji c.o. z istniejącej w budynku kotłowni gazowej oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej do przebudowanych pomieszczeń higieniczno- sanitarnych.

W ramach rozbudowy i przebudowy wykonana zostanie nowa instalacja elektryczna. W obiekcie zaprojektowano: oświetlenie podstawowe, oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, instalację gniazd wtykowych i wypustów zasilających, instalację przeciwporażeniową, instalację połączeń wyrównawczych oraz instalację odgromową.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE