Reklama

RANIŻÓW. 230 osób wzięło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

Opublikowano: czw, 11 kwi 2019 17:30
Autor:

RANIŻÓW. 230 osób wzięło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 41 kilometrów mieli do przejścia uczestnicy trzeciej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Raniżowie. Jakie wrażenia towarzyszyły uczestnikom?

W tegorocznej edycji EDK wzięło udział około 230 osób. Pierwsi uczestnicy doszli do 14 stacji już przed godziną 4 rano. Trasa tegorocznej EDK była identyczna jak w latach ubiegłych i wynosiła 41 km.

Ekstremalną Drogę Krzyżową w Raniżowie (5 kwietnia) rozpoczęła msza święta o godz. 20 w raniżowskim kościele. Po niej uczestnicy wyruszyli w drogę z  drewnianymi krzyżami, latarkami i plecakami. Samotnie bądź w grupie maszerowali nieustanie przez kilka godzin.

 Wierni szli kolejno przez: Raniżów, Staniszewskie, Zielonkę, Turkę, Posuchy, Poręby Wolskie, Wolę Raniżowską, Lipnicę, Dzikowiec, Zembrzę i wrócili do Raniżowa.

Swoimi wrażeniami podzielił się z nami Jan Puzio, jeden z uczestników i organizatorów raniżowskiej EDK. - Dla mnie udział w EDK w samotności i skupieniu, porzucając komfort codzienny, to coś, co daje nam poczucie bliskiego spotkania z Bogiem. Bo w zmaganiach, na jakie się decydujemy, wyruszając w tę nocną "podróż", z każdym krokiem odkrywamy, że to właśnie wiara jest siłą, żeby iść dalej - przyznał. - Modlitwa, milczenie i ogromny wysiłek to powód, dla którego warto to zrobić i uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu teraz i w przyszłości - wyjaśnił Puzio.

Jak dodał, pogoda sprzyjała w tym roku nocnej wędrówce (przypomnijmy, że w zeszłym roku obficie padał śnieg, towarzyszył mu także kilkustopniowy mróz). - Warunki do nocnej wędrówki były bardzo dobre, było sucho i dosyć ciepło jak na tę porę roku. Pogoda nie jest jednak dla uczestników najważniejsza, bo rok temu warunki pogodowe były bardzo ciężkie, a mimo to liczba uczestników była podobna - podsumował Jan Puzio. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -0

    mieszkaniec

    Pomiędzy Zielonką a Turką wierni szli również przez Mazury. Sam widziałem.