Reklama

Radny z Mechowca zaapelował do władz Dzikowca, aby zwróciły uwagę na pomnik kaprala Stanisława Serafina

Opublikowano:
Autor:

Radny z Mechowca zaapelował do władz Dzikowca, aby zwróciły uwagę na pomnik kaprala Stanisława Serafina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Chodzi o głaz upamiętniający ofiarną śmierć żołnierza, który zginął w obronie ojczyzny.

Sprawę uczczenia pamięci żołnierza, który zginął na granicy, poruszył na jednej z ostatnich sesji Józef Durak, radny ze wsi Mechowiec, przy okazji omawiana organizacji obchodów przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Mamy tu w Dzikowcu kamień - pomnik żołnierza, który zginął na granicy w 1938 roku. Teraz będzie równa, 80. rocznica tych wydarzeń i warto byłoby się nad tym zastanowić. Bo dopóki rodzina żyje, to jakoś dbają, a w tej chwili to się nikt tym nie zajmuje. Ani szkoła, ani gmina. Nawet znicza nie będzie miał kto zaświecić na Wszystkich Świętych - mówił poruszony tym tematem Józef Durak.

Obawy radnego z Mechowca próbowała rozwiać Genowefa Dębiak, sekretarz gminy. - Zapewniam pana, że kwiatki są i znicz jest zapalony - stwierdziła stanowczo urzędniczka.

To zapewnienie jednak nie uspokoiło radnych, dla których pomnik żołnierza jest bardzo ważnym obiektem pamięci historycznej.

Więcej w aktualnym Korso

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE