Reklama

Radny z Kolbuszowej nie chce sołtysów na sesji. Dlaczego?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Radny z Kolbuszowej nie chce sołtysów na sesji. Dlaczego?  - Zdjęcie główne

Radny Mirosław Kaczmarczyk pytał o obecność sołtysów na sesji. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mirosław Kaczmarczyk nie chce obecności przewodniczących osiedli i sołtysów na obradach rady miejskiej. Jak to tłumaczy?

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej (25 marca) radny Mirosław Kaczmarczyk zwrócił się z prośbą do prezydium.


- Mam taką krótką propozycję. Myślę, że sołtysi i przewodniczący siedzący na drugiej sali się nie obrażą. Czy oni w okresie tej pandemii muszą przychodzić, kiedy nie mają żadnej sprawy?

- dopytywał rajca z Kolbuszowej.

Logiczne wyjście

Krzysztof Wilk, przewodniczący prezydium, wyjaśnił, że przecież sami radni podjęli taką uchwałę, że przewodniczący osiedli jak i radni są rozliczani z obecności podczas sesji. 

Mirosław Kaczmarczyk nalegał, aby znaleźć jakieś logiczne wyjście, że na kilka miesięcy radni mogą zadecydować o zawieszeniu lub zmienieniu uchwały. Przewodniczący Wilk, urywając w pół zdania, poprosił o podanie konkretnych propozycji rozwiązania, a rada się nad tym pochyli.

- Na początku tego stanu rzeczy w 2020 roku miałem z tego powodu problemy

- mówił Krzysztof Wilk. 

Spór i zarzuty

Radny Kaczmarczyk podkreślał, że szkoda sołtysów i przewodniczących narażać.

- Ja to rozumiem i szanuje, ale miałem formalny spór i zarzuty, że nie zostali zaproszeni

- zaznaczył Krzysztof Wilk, przewodniczący rady miejskiej. 

Od jakiegoś czasu sesje rady miejskiej, które odbywają się w budynku miejskiego domu kultury, obradujący podzieleni są na dwóch salach. Na głównej sali, w odpowiednich odległościach, znajdują się radni i urzędnicy, na drugiej - bocznej, swoje miejsce mają sołtysi i przewodniczący osiedli. Wszystko ze względów bezpieczeństwa. 

Radny Mirosław Kaczmarczyk dalej upierał się przy swoim, że ze względu na pandemię, powinno znaleźć się jakieś rozwiązanie. 

Ile dostają?

Zgodnie z decyzją radnych z 2019 roku sołtysi i przewodniczący osiedli mieszkaniowych dostają za udział w sesjach i komisjach stałą kwotę - 700 zł miesięcznie (wcześniej było to 438,75 zł). 

Wysokość tej diety ulega zmniejszeniu o 25 proc. za każdą nieobecność sołtysa czy przewodniczącego na sesji rady miejskiej lub na posiedzeniu komisji stałej, na którą został zaproszony.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy