Reklama

Radny z Kolbuszowej chce danych z policji o zdarzeniach drogowych. Po co potrzebne mu są takie informacje?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Radny z Kolbuszowej chce danych z policji o zdarzeniach drogowych. Po co potrzebne mu są takie informacje? - Zdjęcie główne

Dwa wypadki na ulicy Obrońców Pokoju Z policyjnych statystyk wynika, że w 2022 roku na ul. Obrońców Pokoju w Kolbuszowej doszło do siedmiu kolizji i dwóch wypadków. Dwie osoby zostały ranne. Miały one miejsce: na skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką (przy Biedronce) - 4 kolizje na skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła II - 1 kolizji 1 wypadek na skrzyżowaniu z ul. św. Brata Alberta - 1 kolizja na skrzyżowaniu z ul. Polną - 1 kolizja na końcu ulicy (od strony Nowej Wsi) - 1 wypadek | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radny Józef Fryc czeka na szczegółowe informacje od policjantów na temat kolizji w rejonie skrzyżowanie ulic Obrońców Pokoju i Grunwaldzkiej w Kolbuszowej. Do czego samorządowiec potrzebuje takich danych?

Mimo tego, że lokalna władza od dawna zauważa potrzebę przebudowania skrzyżowania ulic Obrońców Pokoju z Grunwaldzką (w pobliżu Biedronki), nie podjęto żadnych konkretnych, wiążących decyzji. 

Temat na sesji 


Członkowie Rady Miejskiej w Kolbuszowej na ostatniej sesji żarliwie dyskutowali o budowie ronda. Takie rozwiązanie miałoby znacznie wpłynąć na bezpieczeństwo kierowców i rozwiązać problem ze słupem, który ogranicza widoczność kierowcom. 

- Kolejny raz słyszmy od tym, że jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Kolbuszowej, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków - powiedział radny Krzysztof Wójcicki i dodał: - Zarządca (powiat kolbuszowski przyp. red.) drogi będzie czekał na to, aż w końcu stanie się jakieś nieszczęście i dopiero wtedy podjęta zostanie jakaś decyzja. Jest miejsce na zrobienie ronda. Rozwiązanie tego problemu w cywilizowany sposób i wyhamowanie tych wszystkich samochodów, które jadą z dużą prędkością od strony Nowej Wsi w kierunku domu kultury i szkoły.

Trzeba wziąć się do działania


- Od dawna czujemy potrzebę przebudowania tego skrzyżowania. Myślę, że podczas kolejnych rozmów z panem starostą na ten temat może uda się rozpocząć przygotowania do takiego zadania. Tylko rondo może zabezpieczyć wszystkich użytkowników dróg przyległych do tego skrzyżowania, jeśli chodzi o bezpieczeństwo - przyznał Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Tematem budowy ronda zainteresował się także radny Józef Fryc. W tej sprawie napisał interpelację. 

- Zwracam się z prośbą o uzyskanie informacji z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej dotyczącej wypadków, kolizji i osób rannych, jakie miały miejsce w Kolbuszowej na skrzyżowaniu ulic Obrońców Pokoju i Grunwaldzkiej obok sklepu Biedronki w okresie od 2015 roku do tego czasu - czytamy w prośbie samorządowca z Kolbuszowej.

Wspólne wnioski 


- Powyższa informacja jest mi potrzebna do przeprowadzenia wspólnego posiedzenia komisji rady gminy z komisją rady powiatu, które zajmują się bezpieczeństwem na terenie gminy Kolbuszowa - podkreślił zasadność swojej prośby radny Józef Fryc. 

 Samorządowiec nadmienił, że zaistniałe zdarzenia drogowe, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat, powodują u mieszkańców miasta i gminy Kolbuszowa frustrację i niezadowolenie z braku organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. Wypadki i kolizje, do których dochodzi w tym rejonie, przypisywane są złej organizacji ruchu.

- Po uzyskaniu tych informacji z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej wystąpię do przewodniczącego rady miejskiej o zwołanie wspólnego posiedzenia - podsumował autor interpelacji.

Prośba radnego Józefa Fryca została przekazana do Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Funkcjonariusze mają przygotować żądane dane i informacje. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy