Reklama

Radny ma pomysł na to, jak zagospodarować tereny rekreacyjne przy szkole w Cmolasie

Opublikowano:
Autor:

Radny ma pomysł na to, jak zagospodarować tereny rekreacyjne przy szkole w Cmolasie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeden z radnych z Cmolasu zaproponował, aby lepiej wykorzystać tereny rekreacyjne przy szkole w Cmolasie. Co o takim pomyśle sądzi wójt gminy?

 

Andrzej Zagroba zaproponował zagospodarowanie terenu zieleni obok Szkoły Podstawowej w Cmolasie, tak aby był on w pełni rekreacyjny. - Pozwalający na wypoczynek rodziców z małymi dziećmi oraz integracji mieszkańców i wykorzystanie go jako element programu rewitalizacji centrum Cmolasu - poddał pomysł radny. 

W centrum brak 

 

Jak nadmienił Zagroba w swojej interpelacji, centrum Cmolasu charakteryzuje się dość zwartą zabudową wykluczającą utworzenie otwartego parku lub ogrodu rekreacyjno-wypoczynkowego. Zauważył również, że przy drodze prowadzącej w kierunku szkoły i hali sportowej w Cmolasie znajduje się odgrodzony od ulicy i chodnika, słabo wykorzystany teren zielony. - Drzewka i krzewy ozdobne powinny czas temu być poddane pielęgnacji, jednak intensywny przyrost zieleni spowodował przepełnienie tego terenu - tłumaczył rajca. - Z moich własnych obserwacji wynika, że deptak prowadzony środkiem tego terenu, który w założeniu stanowi dojście dzieci do szkoły, jest rzadziej wykorzystywany niż przylegający do ulicy chodnik znajdujący się obok - dodał zainteresowany. 

Niewielkimi siłami 

 

Radny Zagroba wyjaśnia, że niewielkimi siłami, poprzez usunięcie zbędnego ogrodzenia biegnącego wzdłuż drogi gminnej oraz wkomponowanie kilku poprzecznych ścieżek z wykorzystaniem różnicy poziomów pomiędzy chodnikiem a ogródkiem, można utworzyć ciekawą wizytówkę miejscowości. Wymienia także pomysły, jakie można by zrealizować, aby jeszcze bardziej wykorzystać przestrzeń. - Przearanżowanie nasadzeń, zainstalowanie kilku ławek, ewentualnie niewielkiego zadaszenia i małej fontanny ogrodowej. 

Pomysłodawca uważa, że byłby to park chętnie wykorzystywany przez rodziców do spacerów wśród zieleni z najmniejszymi dziećmi. - Jednocześnie to miejsce mogłoby odciążyć plac zabaw, ławki stadionowe obok szkoły i inne miejsca, w których obecnie gromadzi się młodzież w wolnym czasie, zwłaszcza wieczorami - uzasadnia. - Park o otwartym charakterze położony bliżej centrum, obok ciągu komunikacyjnego dyscyplinowałby do jego większego poszanowania i utrzymania porządku - dodaje Andrzej Zagroba, mówiąc o tym, że obecnie w okolicach stadionu, przy szkole w Cmolasie niektóre miejsca są zdewastowane i zaśmiecone. 

 Własność szkoły 

 

Jak do pomysłu Andrzeja Zagroby odniósł się wójt? - W Cmolasie działka ta jest integralną częścią szkoły podstawowej - informował Eugeniusz Galek. - Może być miejscem odpoczynku i relaksu dla uczniów szkoły, jak również uzupełnieniem przedszkolnego placu zabaw - dodał, podkreślając jednak, że odbywa się to pod nadzorem dyrekcji Szkoły Podstawowej w Cmolasie. 

- Cmolas posiada dostateczną ilość obiektów kulturalno-sportowych do aktywnego spędzania wolnego czasu - nadmienił włodarz. - Tym niemniej dobre pomysły mogą przyspieszyć uruchomienie ścieżek rowerowych czy turystycznych tras rowerowych i pieszych, gdyż gmina posiada piękne tereny rekreacyjne - skwitował swoją odpowiedź. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE