Reklama

Radny Łukasz Stęga apeluje o budowę oświetlenia w Niwiskach w kierunku Grobli

Opublikowano: pon, 4 mar 2019 18:00
Autor:

Radny Łukasz Stęga apeluje o budowę oświetlenia w Niwiskach w kierunku Grobli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do prośby samorządowca odniosła się Elżbieta Wróbel, włodarz Niwisk, tłumacząc, że na dzień dzisiejszy w budżecie tego zadania nie ma. Jest to jednak inwestycja, którą trzeba wziąć pod uwagę.

- To nie jest tak, że rzuca ktoś hasło i od razu idzie robota i pieniądze - wyjaśniła Wróbel. - Nie jesteśmy gminą, która szuka pomysłów, na co wydać pieniądze - podkreśliła wójt.

Elżbieta Wróbel zaznaczyła, co należy wziąć pod uwagę, mówiąc o planowaniu kolejnych inwestycji. - Nie możemy zadłużyć gminy pod to tylko, co jest konieczne, bo być może otworzą się jeszcze inne możliwości unijne czy dotacyjne i wtedy nie możemy się zamknąć, by nie wziąć środków z zewnątrz - wyjaśniła wójt i dodała: - Nie mówię, że te zadania nie będą realizowane, jednak to nie jest tak "od ręki" - podsumowała szefowa gminy. 

Głos w sprawie zabrał również Robert Róg, przewodniczący rady. Jak zaznaczył, temat oświetlenia poruszany był na komisji budżetowej i uważa on, że zadania oświetleniowe w pierwszej kolejności muszą być realizowane te, które czekają już po kilka lat. 

- Rozumiem, że jest to bardzo ważne - zapewnił Robert Róg. - Nie może być tak, że inne miejscowości czekają po 7 lat, a tutaj, że ta potrzeba jest, od razu ma być zrealizowana - posumował przewodniczący. 

Radny Stęga zaznaczył, że temat poruszany jest już od kilku lat na zebraniach wiejskich.

- Panie Łukaszu, temat znam od 2018 roku, od momentu kiedy wpłynęło do nas pismo - odniósł się do radnego przewodniczący rady Robert Róg i dodał: - To jest właśnie taka sytuacja, o której mówiłem. Gdzieś jest coś dyskutowane, efekt tego potem, jeżeli chodzi o przekaz informacji, jest żaden - podsumował Robert Róg. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.