Reklama

Radny, który pełni także funkcję sołtysa, będzie dostawał dwie diety

Opublikowano: śr, 25 mar 2020 15:30
Autor:

Radny, który pełni także funkcję sołtysa, będzie dostawał dwie diety - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za taką zmianą głosowali samorządowcy.

W porządku obrad sesji Rady Gminy Niwiska znalazł się projekt zmieniający jedną z uchwałę z 2016 roku, w której ustalone zostały wysokości i zasady wypłaty diet dla sołtysów. Wnioskiem z 22 stycznia 2020 roku radny Adam Chlebowski zwrócił się do przewodniczącego rady o zmianę uchwały. 

- Wniosek samorządowca został skierowany pod konsultacje z radcą prawnym - wyjaśniła Jolanta Marut, sekretarz gminy Niwiska. 

Jak zaznaczyła wicewójt, dieta radnego i dieta sołtysa to dwie odrębne diety z tytuły wykonywania równych funkcji społecznych. - Rada gminy nie może ograniczyć tego uprawnienia do przyznawania tylko jednej diety w wysokości ustalonej dla radnego, skoro skarżący pełni jednocześnie funkcję sołtysa - podsumowała Jolanta Marut. 

Miesięczna dieta sołtysa wynosi 15 proc. od najniższego wynagrodzenia, czyli 390 zł. - Taki przypadek jest jeden, dotyczy radnego Adama Chlebowskiego, który piastuje również funkcję sołtysa - odniósł się do zmiany przewodniczący prezydium Robert Róg. Jak dodał, zdania w tej sprawie są różne. 

Podczas sesji żaden z radnych nie zabrał głosu w dyskusji. Za zmianą, na 13 obecnych, zagłosowało ośmiu samorządowców. Na nie podniósł rękę Stanisław Rzemień, Robert Róg, Stanisław Rzeszutek i Adam Świder. Radny Robert Łakomy wstrzymał się od głosu.  

Funkcja Ryczałtowana miesięczna dieta
Przewodniczący rady gminy 1250 zł
Wiceprzewodniczący rady gminy 650 zł
Przewodniczący stałej komisji rady gminy Niwiska 650 zł
Radny gminy Niwiska 600 zł

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE