Reklama

Radny idzie do sądu

Opublikowano:
Autor:

Radny idzie do sądu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Walka Janusza Grochali o szkołę w Staniszewskiem trwa. Zaskarżoną przez radnego uchwałą zajmie się Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Przypomnijmy. W grudniu minionego roku Rada Gminy w Raniżowie zdecydowała, że szkoła w Staniszewskiem będzie liczyć nie sześć, a trzy klasy. Na taką zmianę nie godzi się radny Grochala. W marciu samorządowiec ze Staniszewskiego wezwał radę gminy do "usunięcia naruszenia prawa". W piśmie zaznaczał między innymi to, że podjęcie uchwały nastąpiło z naruszeniem przepisów Statutu Gminy Raniżów poprzez przekazanie radnym materiałów w terminie krótszym niż określony w statucie. Według niego doszło także do naruszenia uchwały określającej zasady i tryb przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami, poprzez niezapoznanie radnych z wynikami konsultacji społecznych zarządzonych w sprawie, przed poddaniem pod głosowanie uchwały. - Jako mieszkaniec Staniszewskiego, radny wybrany z tego sołectwa i ojciec dzieci  w wieku szkolnym, posiadam interes prawny w domaganiu się uchylenia uchwały inicjującej procedurę likwidacji części klas w Szkole Podstawowej w Staniszewskiem. Zarówno w moim interesie, jak i pozostałych mieszkańców miejscowości Staniszewskie jest zapewnienie dzieciom możliwości  kontynuowania nauki na poziomie szkoły podstawowej, w pełnym zakresie czasowym w miejscowości zamieszkania. Podjęta przez radę gminy uchwała Nr XX/119/16 interes ten narusza - argumentował Janusz Grochala.

Osobną skargę w tej samej sprawie radny wystosował do wojewody podkarpackiego i do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie.

Więcej w 25 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE