Reklama

Radny chce wiedzieć jak planowana rewitalizacja uszczupli budżet gminy Kolbuszowa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Radny chce wiedzieć jak planowana rewitalizacja uszczupli budżet gminy Kolbuszowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Chciałbym, abyśmy dostali krótką informację, ile dostaliśmy i ile musimy w najbliższych dwóch latach dołożyć z budżetu gminy do projektów, które ostatnio "przeszły" - powiedział.

Projekt dotyczący rewitalizacji miasta zajął pierwsze miejsce na liście projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w ocenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Tym samym gmina Kolbuszowa otrzyma unijne wsparcie w wysokości prawie 10 mln zł. Stąd pytanie radnego Wójcickiego, ile do tego ma dołożyć samorząd.

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, odniósł się do wypowiedzi radnego Wójcickiego. Szef gminy powiedział, że rewitalizacja jest kosztownym projektem. Przekracza 18 mln zł, z czego ok. 14 mln będzie przypadać do realizacji przez gminę Kolbuszowa. - Pozostałe środki są mniej więcej po połowie dla parafii Wszystkich Świętych i dla Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej - zaznaczył Jan Zuba.

Zakres gminy obejmuje prace związane z wykonaniem deptaku wzdłuż Nilu, przebudowę istniejącego budynku byłych warsztatów szkolnych przy ul. Jana Pawła II na dzienny dom seniora, prace związane z przebudową ul. Parkowej oraz sfinansowanie robót przy nowoczesnym centrum przesiadkowym, w tym zakresie, który nie służy obsłudze podróżnych.

- Ten obiekt będzie finansowany także z programu Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna, w tym zakresie, który będzie związany z obsługą podróżnych - zaznaczył burmistrz i dodał: - Nie jesteśmy w stanie jeszcze powiedzieć, czy realizacja tych zadań będzie w okresie dwóch lat, czy w okresie trzech lat.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE