Reklama

Reklama

Radny broni osób handlujących na chodnikach na kolbuszowskim rynku. - Sprzedają, żeby dorobić do swojej pensji

Opublikowano: 2 maja 2019 14:30
Autor:

Radny broni osób handlujących na chodnikach na kolbuszowskim rynku. - Sprzedają, żeby dorobić do swojej pensji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radny Paweł Michno odniósł się do zakazu handlu obwoźnego m.in. na terenie gminy Kolbuszowa. Nie zgadza się on ze stwierdzeniem, że 90 proc. kupców sprzedaje towary zakupione na giełdzie. - Znam wielu, którzy tam handlują, i wiem, że są to osoby, które same lub z całymi rodzinami chodzą po lasach i zbierają grzyby albo owoce leśne - wyjaśnił samorządowiec.

Podkreślił, że wszystko to robią w celu dorobienia. 

Kolbuszowski radny zaznaczył podczas obrad, że sytuacja domowa niektórych z nich jest bardzo ciężka. Rozumie on jednak, że rynek jest miejscem publicznym. - Proszę zwrócić uwagę, że ten handel uliczny jest w bardzo niewielkiej części - podkreślił Michno i dodał: - Raptem kilkanaście, może kilkadziesiąt metrów.

Mieszkaniec Kolbuszowej Górnej wspomniał również, że nigdy nie zauważył takiej sytuacji, aby handlujący tam zagrażali bezpieczeństwu pieszych. Spotkał się też z sugestiami mieszkańców, którzy mówili mu, że jest to jedyne miejsce, gdzie można kupić świeże owoce czy warzywa, co jest dużym ułatwieniem, bo nie muszą czekać na sobotę czy wtorek na targ.

- Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby tych ludzi przepędzić poza targowymi dniami na plac targowy - powiedział Michno i dodał: - Tam nikt nie przyjdzie i nikt tych owoców nie kupi. 

Paweł Michno dopytywał, jak to jest, że na terenie spółdzielczym można handlować, a na rynku ogranicza się dostępu do sprzedaży.

Radny odniósł się do informacji, że handel na chodniku może zagrozić lokalnym przedsiębiorcom. - Trzy sklepy sprzedają tego typu asortyment - powiedział Michno. Jak wytłumaczył, dwa z nich są w tym samym rejonie co chodnikowi sprzedawcy. - Zwracam się z prośbą, aby mimo wszystko pozwolić im i nie karać tych ludzi za to, że dorabiają do swoich budżetów domowych.

Na jego apel nikt podczas obrad nie odpowiedział.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +4 / -0

    obserwator

    Dokładnie zgadzam się. Zresztą nie widziałam w sklepach jagód z lasu czy grzybów. Dajcie tym ludziom spokuj bo nam kupującym nie przeszkadzaja wręcz przeciwnie są potrzebni!!!