Reklama

Radni z Kolbuszowej chcą przesunięcia przejścia dla pieszych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Radni z Kolbuszowej chcą przesunięcia przejścia dla pieszych  - Zdjęcie główne

Ze względów bezpieczeństwa radni chcą, aby przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Obrońców Pokoju i Jana Pawła II przesunąć w kierunku poczty. | foto Anna Pocałuń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wraca temat zmiany lokalizacji przejścia dla pieszych na ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej. Zebra znajduje się w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Obrońców Pokoju. Czy urząd przychyli się do próśb mieszkańców i samorządowców?

- Moje pytanie dotyczy postępu prac co do zmiany lokalizacji przejścia dla pieszych na ul. Jana Pawła II. Na początku kadencji zwracałem uwagę, że jest ono bardzo niefortunnie usytuowane

- powiedział Michał Karkut, radny z Kolbuszowej Górnej. 

 

Niebezpieczne przejście

Jeszcze w grudniu 2020 roku radny Dorian Pik składał interpelację w tej sprawie. - Usytuowanie przejścia dla pieszych tak blisko skrzyżowania powoduje wysokie niebezpieczeństwo potrącenia pieszych użytkowników drogi przez użytkowników zmotoryzowanych - argumentował radny Dorian Pik. 

Samorządowiec Michał Karkut nadmienił, że przejście dla pieszych w miejscu, w którym jest, zagraża bezpieczeństwu ruchu na ul. Obrońców Pokoju. - Chciałbym się dowiedzieć, co stoi na przeszkodzie, aby to nieszczęsne przejście w końcu zostało przesunięte - dopytywał Michał Karkut. 

 

Trzeba czasu

W tej sprawie wywołany do odpowiedzi został Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. - Analizujemy możliwość przesunięcia tego przejścia - poinformował włodarz. 

Szef gminy wyjaśnił, że z analizy wynika, że trzeba przeprowadzić zmiany w obrębie skrzyżowania ulicy Obrońców Pokoju i Jana Pawła II. 

- Na dzień dzisiejszy mamy na ul. Jana Pawła II trzy pasy ruchu. Jest tam pas do skrętu w prawo. Nie możemy się jednak włączyć do ruchu ze względu na to, że nie ma pasa przejściowego, coś na wzór skrzyżowania przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie mamy pas przejściowy i możemy skręcać w prawo i włączać się do ruchu wtedy, kiedy na drodze jest taka możliwość

- tłumaczył burmistrz Zuba. Szef gminy dodał, że należy opracować dokumentację wraz z przejściem dla pieszych, gdyż trzeba to zrobić kompleksowo. - W momencie kiedy będziemy mieli projektanta, to zadanie wprowadzimy do budżetu - nadmienił włodarz. - Już dzisiaj zaznaczam, że będzie to zadanie, które będzie wykraczało poza ten rok budżetowy, więc będzie się wiązało z uchwałą zobowiązaniową na rok następny - zaznaczył.

Po opracowanej dokumentacji urząd będzie mógł przystąpić do prac. - Choćby nawet samo przesunięcie przejścia dla pieszych, etapując to zadanie, ale będzie to możliwe - zapowiedział Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy