Reklama

Radni chcą obniżyć podatki przewoźnikom

Opublikowano: śr, 18 lis 2020 08:30
Autor:

Radni chcą obniżyć podatki przewoźnikom  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podatek od środków transportowych w gminie Cmolas pozostaje od kilku lat bez zmian. Nie zgadza się z tym znaczna część radnych. Jak twierdzą, obniżenie podatku mogłoby pomóc przewoźnikom.

Temat trafił na ostatnie obrady. Chodzi o podatek, który płacą rocznie firmy transportowe, prowadzące działalność na terenie cmolaskiej gminy. Uchwała nie spotkała się jednak z przychylnością całej rady i nie przeszła jednogłośnie. Pięciu radnych, na 13 obecnych, zagłosowało przeciw, jeden wstrzymał się od głosu. - Cały klub "Głos Mieszkańców" głosował przeciw uchwale dotyczącej podatku od środków transportowych - wyjaśnił Andrzej Zagroba, radny z Cmolasu.


Czytaj także: Powiat zbroi się do zimy


Jak zauważył nasz rozmówca, w tej kwestii nie zmieniło się zupełnie nic od ubiegłego roku. - Działa to niesprzyjająco, jeżeli chodzi o transport w naszej gminie - zaznaczył radny Zagroba. Przedstawiciel mieszkańców zwrócił uwagę na to, że stawki mogłyby być niższe z uwagi, chociażby na panującą w całym kraju pandemię. - Wielu przewoźników boryka się z utratą zleceń bądź ze znacznym ich ograniczeniem. Mimo że wójt deklaruje indywidualne pochylenie się nad każdym przypadkiem, kiedy przedsiębiorca zwróci się o pomoc do gminy, to nie mamy opracowanych jasnych, równych dla wszystkich kryteriów pomocowych, zasad ewentualnych ulg czy umorzeń - mówił rajca.

Andrzej Zagroba podkreślił, że owszem cmolaska gmina nie ma wygórowanych stawek, jeżeli chodzi o podatek transportowy, ubiegłoroczne były względnie uśrednione. Jego zdaniem urząd mógłby jednak bardziej wesprzeć przedsiębiorców zajmujących się tą profesją, obniżając stawki podatku od środków transportu.


- CZĘŚĆ STAWEK -

Określa się wysokość podatku od środków transportowych w następujących wysokościach:
- samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony i poniżej 12 ton:
- powyżej 3,5 tony do 5,5 tony włącznie –700 zł,
- powyżej 5,5 tony do 9 ton włącznie –1020 zł,
- powyżej 9 ton a poniżej 12 ton –1360 zł,

Autobusy, w zależności od liczby miejsc do siedzenia (poza miejscem kierowcy):
- mniej niż 22 miejsca - 820 zł,
- równej lub większej niż 22 miejsca - 1 710 zł,

Pełny wykaz stawek od środków transportu dostępny na stronie internetowej cmolas.esesja.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.