Reklama

Radna Danuta Dłużeń o drogach powiatowych w gminie Niwiska: Tam jest masakra!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Radna Danuta Dłużeń o drogach powiatowych w gminie Niwiska:  Tam  jest masakra! - Zdjęcie główne

- Drogi mamy faktycznie w fatalnym stanie. Jest ślisko, nie widziałam żadnego samochodu, żeby sypał piaskiem, a przecież ludzie po tych drogach jeżdżą - mówiła Danuta Dłużeń, członkini prezydium Rady Gminy w Niwiskach. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni mówią, że gmina Niwiska podzielona jest na dwie części. Z jednej strony drogi są odśnieżone, a na drugiej mieszkańcy nie mogą się doczekać na pług. Zastrzeżenia co do pracy drogowców miał radny Adam Świder i radna Danuta Dłużeń.

 - Znowu jest zima i ta sprawa wraca jak bumerang. Drogi powiatowe powinny być priorytetem. Znowu powtarza się to samo - zaczął radny Adam Świder, nie kryjąc swojego niezadowolenia. 

Samorządowiec mieszka na styku dwóch powiatów, kolbuszowskiego i ropczycko-sędziszowskiego. - Droga sąsiedniego powiatu czarna, odśnieżona, a droga na powiecie kolbuszowskim pozostawia wiele do życzenia. Może to jest jakiś standard, muszę się zapytać dyrektora (szefa Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej), czy droga musi być "przejeżdżona", kiedy śnieg zostaje ubity, wtedy jedzie pług. Tak to ma wyglądać? - dopytywał radny Adam Świder. - Przy roztopach możecie sobie wyobrazić, jakie są dziury - podkreślił. 

Temat poruszony wśród mieszkańców gminy Niwiska

- Jest to przykra sprawa i nie chce mi się tego, co roku powtarzać - kontynuował radny Adam Świder. Dodał, że kiedyś poruszał ten temat wśród mieszkańców. Jeden z nich powiedział radnemu, żeby nie poruszał tej kwestii, bo narobi sobie wrogów. Z kolei drugi mieszkaniec powiedział, że trzeba interweniować, bo kropla drąży skałę. 

Być może, kiedy nagłośni się tę sprawę, drogi będą lepiej odśnieżane. Trzeba sprawy nazywać po imieniu, droga powiatowa należy do starostwa. - Tutaj wyraźnie zawinił starosta, zawinili jego ludzie. Jedna zima jest cięższa, druga lżejsza. Życzę, żeby się przejechali po naszych drogach Leszcze, Hucisko - dodał Adam Świder. 

Również i Danuta Dłużej, radna gminy Niwiska, poparła swojego przedmówcę. - Chciałam się dołączyć do apelu kolegi Adama Świdra, bo drogi mamy faktycznie w fatalnym stanie. Jest ślisko, nie widziałam żadnego samochodu, żeby sypał piaskiem, a przecież ludzie po tych drogach jeżdżą - mówiła członkini prezydium Rady Gminy w Niwiskach. Dodała, że na drogi gminne aż miło popatrzeć, bo są odśnieżone i posypane piaskiem, widać, że ktoś o nie dba.

W gminie Niwiska inny świat

- Na drogach powiatowych jest masakra. Czy musi wydarzyć się jakaś tragedia, żeby ktoś się obudził? Uniknijmy tego, dbajmy o to wcześniej, żeby ludzie mogli jeździć i szczęśliwie wracać do domu - powiedziała radna Danuta Dłużeń. 

Także radny Piotr Skiba przyznał, że droga od Leszcz do Kamionki powinna być priorytetem, ponieważ jeździ tam mnóstwo ludzi do autostrady. 

- Nie dość, że drogi są kręte, jest ślisko, uważam, że ta droga powinna być w pierwszej kolejności do odśnieżenia. Starostwo trzeba uczulić na tę drogę, bo jest bardzo ważna - zaznaczył radny. Dodał, że droga od granicy Leszcz jest pilnowana i ogarnięta, tak jak się należy. - Tutaj nie chodzi o złośliwość, chodzi o to, aby sami zrozumieli, że to jest bardzo ważna droga. Jak to wygląda? Inny świat - podkreślił radny Piotr Skiba. 

Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, powiedziała, że dzisiaj są wszystkie drogi ważne, bo samochodów przybywa. 

- Droga do autostrady, mimo tego, że jest po części w lesie, powinna być priorytetem - powiedziała wójt. - Standardem powinno być to, aby była należycie utrzymana - dodała Elżbieta Wróbel. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy