Reklama

Reklama

Radna chce podwyżek dla nauczycieli

Opublikowano: 7 września 2019 09:00
Autor:

Radna chce podwyżek dla nauczycieli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Obowiązki nauczyciela wychowawcy w klasach zerowych i oddziałach przedszkolnych nie różnią się od tych, które muszą wypełnić pedagodzy w podstawówkach.

W swojej wypowiedzi radna Barbara Szafraniec wyjaśniła, że zdaje sobie sprawę z tego, że dziura budżetowa w zakresie oświaty jest wielka. - Myślę, że ustawodawca popełnia zasadnicze błędy, pozostawiając samorządowi dofinansowanie pewnych kwestii - zaznaczyła Szafraniec.

Zwiększyć

Radna szczegółowo nakreśliła, że nowelizacja Karty nauczyciela wprowadza zmiany od nowego roku szkolnego. Wysokość minimalnego dodatku funkcyjnego za wychowawstwo w szkołach podstawowych wynosi 300 zł brutto. Barbara Szafraniec podkreśliła, że samorządy mogą decydować o dodatku dla nauczycieli w przedszkolach. - W imieniu tej grupy nauczycieli bardzo proszę o adekwatne zwiększenie dodatku za wychowawstwo - powiedziała na ostatniej sesji przedstawicielka rady miejskiej. 

Jak podkreśliła radna Barbara Szafraniec, ustawodawca w nowelizacji nie ujął znacznej grupy nauczycieli przedszkolnych, którzy sprawują podobne funkcje. Rozporządzenie potwierdza, że wyżej wymienieni pedagodzy mają prawo do dodatku za wychowawstwo. 

- W naszej gminie wysokość tego dodatku wynosi 20 zł - przypomniała radna Szafraniec. W klasach zerowych i oddziałach przedszkolnych w podstawówkach, nauczyciele wypełniają takie same zadania jak wychowawcy. Mają oni obowiązek nie tylko do pracy wychowawczej i dydaktycznej zgodnie z obowiązującymi programami, ponoszą oni również odpowiedzialność za jej jakość.

Odpowiedzialność

 Do obowiązku nauczycieli należy m.in. prowadzenie dokumentacji dydaktycznej, sporządzenie diagnozy na początku i końcu roku szkolnego. Organizują oni także pomoc psychologiczno-dydaktyczną i prowadzą stosowną dokumentację. Jak nadmieniła radna organizują oni również zebrania z rodzicami. Sporządzają sprawozdania z pracy wychowawczej do pracy w wigilię, sylwestra, a także pomiędzy świętami czy podczas wakacji w odróżnieniu od nauczycieli szkół podstawowych. 

- Do pracy w ramach pensum mają 22 godziny, a nie 18 - podkreśliła radna. Przede wszystkim odpowiadają za dzieci, które pozostawione są pod ich opieką. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Ba ska

  Popieram!!!

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Adam

  Jak nauczycielom małoo kasy to niech ida na strefe

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Edward

  Wystarczy 20 zł , przecież nauczanie przedszkolne to nie wychowawca w ZST .. P . Szafraniec -,proszę to przemyśleć jako długoletni pedagog .