Reklama

Radna Barbara Szafraniec o strefie bezdymnej w Kolbuszowej: Bardzo fajnie to funkcjonowało po naszym uchwaleniu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Radna Barbara Szafraniec o strefie bezdymnej w Kolbuszowej: Bardzo fajnie to funkcjonowało po naszym uchwaleniu - Zdjęcie główne

Na temat strefy bezdymnej wypowiedziała się radna Barbara Szafraniec. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Strefa bezdymna jest, ale są też osoby, które palą metr od znaku informującego, bo tam już ona nie obowiązuje. Taka to polityka - mówi jeden z naszych Czytelników. Na problem z osobami, które palą na Manhattanie, zwróciła uwagę radna Barbara Szafraniec.

Uczniowie nie mogą wyjść na dymka na terenie Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej, dlatego ich palarnią został chodnik naprzeciwko szkoły. To zaczęło przeszkadzać mieszkańcom jak i właścicielom punktów handlowych przy ul. Bytnara. Narzekali na dym, na pety i to, że nie można swobodnie przejść chodnikiem, bo całą jego szerokość zajmowała paląca młodzież.

Nie do końca pomoże

Przypomnijmy, że przedsiębiorcy z ul. Bytanra jak i mieszkańcy napisali pismo do władz urzędu w Kolbuszowej, aby raz na zawsze rozwiązać ten problem. W 2019 roku stworzono projekt uchwały i pierwszą w Kolbuszowej strefą wolna od dymu. Ustalono, że będzie ona obejmować ul. Janka Bytnara w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września (strefa obejmuje całą ulicę wraz z chodnikami).

Już wtedy pojawiły się głosy samorządowców, że ta uchwała do końca nie ma sensu. - Ta uchwała nie załatwi tego problemu całkowicie, ponieważ ul. Bytnara, a zwłaszcza zaplecze Manhattanu, jest  miejscem stałego palenia papierosów - nadmienił radny Józef Fryc. Dodał także, że największy problem mają właściciele sklepów wzdłuż ul. Jana Pawła II od poczty. Już wtedy samorządowiec zaznaczył, że młodzi ludzie, którzy palą tam papierosy, szybko zdadzą sobie sprawę z tego, że wolno palić przy Żabce i sklepie motoryzacyjnym, a zwłaszcza z tyłu przy zabudowaniach.

Policja i straż miejska

Na temat strefy bezdymnej wypowiedziała się radna Barbara Szafraniec. - Bardzo fajnie to funkcjonowało po naszym uchwaleniu. Po covidzie się to zmienia i coraz więcej jest tam osób palących, nie tylko uczniów, ale i wynajmujących czy właścicieli pomieszczeń. Mam ogromną prośbą do straży miejskiej do podjęcia interwencji w sprawie niepalenia - mówiła samorządowiec podczas marcowych obrad Rady Miejskiej w Kolbuszowej. 

Krzysztof Wójcicki, członek prezydium, przyznał rację swojej przedmówczyni. - Na ul. Janka Bytnara doszło do rozluźnienia egzekwowania tego zakazu - dodał. 

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, zaznaczył, że zwróci się o pomoc do policji w egzekwowaniu przestrzegania obowiązującego prawa. Również straż miejska otrzyma polecenie, aby codziennie patrolować ten rejon.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy