Reklama

Rada Powiatu Kolbuszowskiego zajęła stanowisko w sprawie wojny w Ukrainie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Rada Powiatu Kolbuszowskiego zajęła stanowisko w sprawie wojny w Ukrainie  - Zdjęcie główne

Radni zajęli stanowisko w sprawie wojny w Ukrainie. | foto Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podczas sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego, w czwartek, 24 lutego, radni powiatowi, przez aklamację przyjęli stanowisko w związku z agresją wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Samorząd powiatu kolbuszowskiego wyraził solidarność z narodem ukraińskim oraz z wszystkimi samorządami lokalnymi na Ukrainie. Samorządowych z powiatu kolbuszowskiego jednogłośnie stwierdzili, iż obywatele Ukrainy mają pełne prawo do wolności, suwerenności i niepodległości. 

Konflikt zbrojny na ogromną skalę, a w ślad za tym cierpienia tysięcy ludzi, stał się faktem. 

- Decyzje strony rosyjskiej wywołują olbrzymie obawy o bezpieczeństwo i przyszłość mieszkańców całej Ukrainy, w tym regionów, z którymi powiat kolbuszowski od wielu lat współpracuje. Wyrażamy więc solidarność z naszymi sąsiadami i deklarujemy, że będziemy wspierać Ukrainę w dążeniu do umacniania demokracji, a także do dalszego rozwoju gospodarczego i społecznego

- podkreślają samorządowcy z powiatu kolbuszowskiego. 

Radni wierzą, że konkretna pomoc na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na Ukrainie i obrony ze strony niektórych państw, w tym również Polski oraz pojawiająca się stopniowo w Ameryce i Europie większa świadomość realnego zagrożenia i wola dalszego działania przyczyni się do jeszcze skuteczniejszej obrony niepodległości i integralności Ukrainy. 

Radni powiatowi rozczarowaniu polityką 

- Choć niestety musimy z przykrością stwierdzić, że jesteśmy rozczarowani prowadzoną polityką zachodu i Unii Europejskiej. Bowiem sytuacja, do jakiej dochodzi dzisiaj na Ukrainie, jest między innymi wynikiem interesów, jakie prowadziły poszczególne państwa zachodu z Rosją. To one przyczyniły się do tego, że obecny przywódca tego kraju stał się agresorem wobec państwa, które ma prawo do wolności i suwerenności. Nie można się zgodzić, by Ukraina została bez wsparcia, wobec tej bezprzykładnej agresji ze strony Rosji

- zaznaczają samorządowcy. 

Prorocze słowa prezydenta Polski 

- Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę

- mówił śp. Prezydent Rzeczpospolitej Lech Kaczyński, 12 sierpnia 2008 roku na wiecu w stolicy Gruzji - Tibilisi, po ataku Federacji Rosyjskiej na Gruzję. 

- Słowa polskiego prezydenta w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę dzisiaj okazały się prorocze. Niestety w porę nie dotarły one do władz poszczególnych państw. Dzisiaj możemy tylko wyrazić nadzieję, aby sens kolejnych wypowiedzianych słów przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego nigdy się nie ziściły

- wyrażają nadzieję przedstawciele powiatu kolbuszowskiego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy