Reklama

Kolejki po paliwo blokujące ulice w Kolbuszowej. Wojewoda: Paliwa nie zabraknie! [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Kolejki po paliwo blokujące ulice w Kolbuszowej. Wojewoda: Paliwa nie zabraknie! [WIDEO] - Zdjęcie główne

Godz. 19.45. Kolejka do stacji paliw przy ul. Rzeszowskiej w Kolbuszowej | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego, tak jak tysiące innych kierowców w kraju, ruszyli po paliwo. W efekcie dzisiaj (24 lutego) zakorkowane zostały m.in. ulica Partyzantów, DK9 w Kolbuszowej Dolnej, czy ul. Rzeszowska. Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki uspokaja: paliwa nie zabraknie. Z kolei prezydent Rzeszowa mówi o planowanym wprowadzeniu ograniczenia w tankowaniu.

Kierowcy obawiają się, że będzie problem ze zdobyciem paliwa z powodu wybuchu wojny w Ukrainie. Nieoficjalnie mówi się także, że stacje paliw dostały pisma zakazujące sprzedaży hurtowej paliw. Nikt na razie nie potwierdził tych informacji. Wręcz przeciwnie. 

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki dzisiaj wieczorem napisała w mediach społecznościowych:

- Zwracam się do państwa z prośbą, aby nie ulegać presji oraz przekazywanym informacjom o możliwych brakach paliwa. Tak się nie stanie! Jestem w stałym kontakcie z przedstawicielami polskiego rządu oraz PKN Orlen. Dostawy są i będą na bieżąco realizowane. Nie wystąpią żadne zakłócenia, zarówno w łańcuchu dostaw, ale także funkcjonowania stacji paliw.

Stanęliśmy w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą. To fakt. Jednak dziś my także stajemy się celem działań dezinformacyjnych. Wiem o tym, że za pośrednictwem mediów społecznościowych kolportowane są informacje o potencjalnych problemach z dostawami paliwa. Nie możemy i nie powinniśmy im ulegać. Powinniśmy zachować spokój, zdrowy rozsądek i być w tej ciężkiej chwili oparciem dla naszych sąsiadów.

O zachowanie spokoju i opanowanie emocji w kwestii zakupu paliw apeluje także Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. - Masowe wykupowanie paliw utrudnia logistykę wielu służbom państwowym uczestniczącym akcji wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Lada moment zostanie wydany też zakaz tankowania do zbiorników innych niż bak samochodów. Bądźmy solidarni i opanowani - napisał wieczorem na Facebooku. 

Dzisiaj w Kolbuszowej samochody do zatankowania paliwa zaczęły ustawiać się w kolejkach w godzinach popołudniowych. Pojawił się problem m.in. ze zjazdem z ronda na ul. Rzeszowskiej w kierunku stolicy Podkarpacia. Zablokowana była również m.in. ul. Partyzantów, czy DK9 w Kolbuszowej Dolnej. 

Duży popyt wykorzystali właściciele niektórych stacji, którzy podnieśli ceny paliw. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy