Reklama

PSZOK nie przyjmuje styropianu. Kolbuszowscy radni chcą zmiany regulaminu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

PSZOK nie przyjmuje styropianu. Kolbuszowscy radni chcą zmiany regulaminu - Zdjęcie główne

W PSZOK-u w Kolbuszowej możemy zostawić m.in. stare meble, które nie są już odbierane z poszczególnych sołectw. Możliwości pozostawienia styropianu budowlanego nie ma.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni chcą zmian w uchwale dotyczącej utrzymania porządku i czystości na terenie gminy Kolbuszowa. Skąd taki pomysł?

Klub "Samorząd to Wspólna Sprawa" podniósł ten temat za sprawą sygnałów od mieszkańców i firm remontowo-budowlanych działających na terenie gminy Kolbuszowa. 

Jako ważnej

Grupa samorządowców zgłasza problem dotyczący braku możliwości odbioru styropianu budowlanego w Punkcie Selektywnego Odbioru Odpadów przy ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej. W związku z tym klub radnych zwrócił się z wnioskiem o pilne podjęcie stosownych działań mających na celu umożliwienie odbioru wspomnianego odpadu. 

- Składamy interpelację dotyczącą zmiany rozdziału uchwały rady miejskiej w sprawie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kolbuszowa poprzez dodanie zapisu o dobieraniu odpadu budowlanego, jakim jest styropian, w PSZOK-u

- zaznaczył radny Józef Fryc. 

Samorządowcy wskazali, aby kwestię odpłatności za wskazaną usługę poddać pod dyskusję przez radnych rady miejskiej.

- Prosimy o potraktowanie sprawy jako ważnej

- dodał rajca Fryc. 

 Kłopotliwy styropian

Temat obioru styropianu, wykorzystywanego np. do ocieplania domu, niejednokrotnie był poruszany przez naszych Czytelników. W przypadku, gdy usługę realizuje firma, to w jej gestii jest zabranie resztek styropianu z naszej posesji. 

Problem pojawia się wtedy, kiedy takiego zadania podejmujemy się samodzielnie. Tego typu odpadów nie można wrzucić do kosza. Spakowane w osobny worek nie zostaną też odebrane, kiedy pod nasz dom podjedzie śmieciarka. Wówczas na własną rękę trzeba szukać firmy, której należy zapłacić za utylizację tego tworzywa. 

Często zdarza się też tak, że worki wypełnione skrawkami styropianu budowlanego lądują w lesie.

Do kosza  

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku styropianu opakowaniowego. Ten temat został poruszony na jednej z sesji rady miejskiej. - Przy jakim odbiorze śmieci zabierane są np. opakowania ze styropianu po sprzęcie radiowo-telewizyjnym. Mieszkaniec zwrócił uwagę, że były odbierane śmieci zmieszane, wystawił worek ze wspomnianymi odpadami, nie został on jednak zabrany - przedstawił sytuację Jan Fryc, sołtys Kolbuszowej Górnej. 

Mateusz Czachor z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej wyjaśnił wówczas:

- Odpady ze styropianu opakowaniowego mogą być wystawione z odpadami zmieszanym, jak i również wywiezione do PSZOK-u.

- MOŻESZ ODDAĆ -

W Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszczącym się przy ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej odbierane są następujące odpady zebrane selektywnie dostarczone przez właścicieli nieruchomości: papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe, odpady ulegające biodegradacji, odzież i tekstylia, odpady niebezpieczne (np. świetlówki i żarówki, pojemniki po aerozolach, chemikaliach, zużytych smarach, olejach, klejach) przeterminowane leki i chemikalia.

Odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek. Zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe, szkło okienne, zużyte opony, żużel i popioły z domowych palenisk.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy