Reklama

Przyjdź i spróbuj gęsie pipki. Będzie też zupa hrabiego Tyszkiewicza. Rodzina Wesołowskich zaprasza na wyjątkowy festiwal organizowany w Kolbuszowej [PATRONAT KORSO]

Opublikowano:
Autor:

Przyjdź i spróbuj gęsie pipki. Będzie też zupa hrabiego Tyszkiewicza. Rodzina Wesołowskich zaprasza na wyjątkowy festiwal organizowany w Kolbuszowej [PATRONAT KORSO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od środy do piątku (29 - 31 sierpnia) w Ośrodku Rekreacyjnym Rozłogi, znajdującym się za miastem (przy drodze w kierunku Sędziszowa Młp.), będzie można skosztować nie tylko dobrego jadła, ale również oglądnąć przygotowane wystawy.

Kolbuszowski Festiwal Historii, Smaku Zapomnianej Kuchni i Obrazów Polskich Ogrodów organizuje mieszkaniec Kolbuszowej, Andrzej Wesołowski z rodziną, czyli Zbiory i Archiwum Rodziny Wesołowskich.

Przyjdź i zobacz

Zwiedzający dowiedzą się m.in., jak wyglądał przedwojenny sklep oraz jakich kosmetyków używały kobiety w tym czasie. - Będą to ekspozycje stałe - mówi Andrzej Wesołowski. - Jeżeli będzie taka potrzeba, to wcielimy się  w role przewodników - dodaje nasz rozmówca.

Będzie smacznie

Festiwal będzie ściśle związany z kuchnią. Każdego dnia serwowane będą inne potrawy. W środę (dzień kuchni mieszczańskiej) będzie można skosztować gulaszu z kaszą gryczaną czy placka ze śliwkami.

Z kolei w czwartek (kuchnia ziemiańska) restauratorzy zaproponują kapustę z szynką, przekładaniec (chleb z mięsem) oraz zupę hrabiego Tyszkiewicza (rosół z kury z pulpecikami drobiowymi i kalafiorem).

Natomiast w piątek (dzień kuchni żydowskiej) serwowany będzie kugel (zapiekanka z mięsem, fasolą i kaszą), gęsie pipki po galicyjsku (żołądki drobione z musem cebulowym) oraz na słodko cymes marchwiowo - śliwkowy.

Na tym nie koniec

Ponadto, potrawy przygotują również uczniowie Zespołu Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych z Weryni i Zespołu Szkół Technicznych z Kolbuszowej. Będzie można spróbować m.in. potraw kuchni hiszpańskiej, niemieckiej czy włoskiej.
- Nie wiemy, jakie będzie zainteresowanie tym wydarzeniem. Jeżeli jednak odzew będzie spory, to będziemy chcieli festiwal kontynuować w kolejnych latach - zaznacza Andrzej Wesołowski.

Tu zaparkujesz

Wstęp wolny. Osoby, które przyjadą samochodami, będą mogły zostawić auto na działce po drugiej stronie ulicy. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości będzie 20 arów gruntu. - Myślę, że się wszyscy zmieszczą - dodaje nasz rozmówca.

Przygotowane wystawy:

  • „Szwarc, mydło i powidło”- przedwojenny sklep
  • „Jaś idzie do szkoły przedwojennej…”
  • „Kosmetyki przedwojennych Dam”
  • wystawa zapomnianych roślin w ogrodach

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE