Reklama

Wycięto już wszystkie drzewa. Przy szpitalu w Kolbuszowej powstaje parking [WIDEO - ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rozpoczęły się prace budowlane przy Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej. Są one realizowane przy udziale pieniędzy z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Aktualnie wycięte zostały drzewa wokół głównego wejścia.

W ramach tego zadania przebudowane zostaną parkingi, chodniki oraz drogi dojazdowe na terenie Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Ponadto wykonane będzie oświetlenie, monitoring i kanalizacja deszczowa. 
 

Co zostanie zrobione przy szpitalu w Kolbuszowej?

Zadanie to będzie podzielone na trzy etapy.
 
Najpierw wykonywane będą roboty budowlane na terenie, mieszczącym się od wjazdu do szpitala (od ulicy Grunwaldzkiej) poprzez bramę główną obok portierni. Następnie droga za budynkiem głównym szpitala - do połowy szerokości wysepki przy izbie przyjęć (tak by zapewnić wyjazd samochodom), dalej droga wzdłuż kotłowni, część placu przed budynkiem administracyjnym – na wysokości frontu budynku działu technicznego oraz roboty budowlane przy kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Obrońców Pokoju.

Prace przy przychodni w Kolbuszowej 

W następnym etapie zaplanowano wykonywanie robót budowlanych na terenie, zaczynającym się od połowy wysepki przed izbą przyjęć (by umożliwić poruszanie się karetek), wzdłuż budynku działu technicznego i budynku administracyjnego, do połowy budynku (dojazdu) tlenowni.
 
Następnie wzdłuż budynku administracji w kierunku Przychodni nr 1. Ostatni etap obejmować będzie wykonywanie robót budowlanych na pozostałym terenie.
 

Dofinansowanie dla szpitala w Kolbuszowej 

- Zadanie to realizowane jest w ramach projektu pod nazwą „Poprawa funkcjonowania SP ZOZ w Kolbuszowej wraz z ograniczeniem emisyjności w środowisko oraz zapewnieniem dostępu osobom ze szczególnymi potrzebami”, dofinansowanego z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Na to zadanie Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego otrzymał 3 mln 500 tys. zł
- wyliczają urzędnicy. 

Zamknięty wjazd do szpitala w Kolbuszowej

Pacjenci oraz odwiedzający Szpital Powiatowy w Kolbuszowej muszą liczyć się z utrudnieniami związanymi z remontem.
 
- W związku z prowadzonymi pracami remontowymi parkingów i dróg wewnętrznych szpitala informujemy, że od środy, 13 października główny wjazd do szpitala oraz parking przed budynkiem będą wyłączone z ruchu 
- czytamy na stronie SP ZOZ w Kolbuszowej.
 
Wjazd na teren szpitala będzie możliwy przez bramę "obok krzyża", od ulicy Grunwaldzkiej, natomiast parking zastępczy został wytyczony po lewej stronie wjazdu. 

Zobacz wideo z placu budowy przy szpitalu 

 
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy