Policjanci kolbuszowskiej komendy zatrzymali sprawcę przemocy w rodzinie. 43-letni mieszkaniec gminy Cmolas wszczynał awantury, podczas których znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką.
- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zostały mu przedstawione zarzuty. Sąd Rejonowy w Kolbuszowej, na wniosek prokuratora, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy
- przekazał sierż. szt. Adrian Kocój, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej.
O tym pisaliśmy w artykule: Znęcał się nad swoją matką. Mieszkaniec gminy Cmolas trafił do aresztu
Kilkanaście lat przemocy
Przemoc, jaką stosował mężczyzna wobec swojej matki, trwała kilkanaście lat. Została przerwana w Dzień Matki (26 maja), kiedy doszło do ostrej awantury domowej, a pokrzywdzoną kobietę z domu zabrała rodzina.79-latka zdecydowała się złożyć zawiadomienie na swojego syna. W tym celu we wtorek, 28 maja, udała się z bliskimi na Komendę Powiatową Policji w Kolbuszowej i opowiedziała o piekle, które zgotował jej najbliższy członek rodziny. Sprawą zajęła się prokuratura i sąd.
Do 8 lat więzienia
Jak dowiedzieliśmy się od Tomasza Chudzika, prokuratora, 43-latek usłyszał zarzuty dotyczące przemocy domowej. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.Sąd Rejonowy w Kolbuszowej, w czwartek (30 maja), zdecydował się jednak tymczasowo aresztować mieszkańca gminy Cmolas. Najbliższe dwa miesiące spędzi on za kratkami. Międzyczasie będzie prowadzone dochodzenie przez Prokuraturę Rejonową w Kolbuszowej. Śledczy będą m.in. przesłuchiwać świadków.
Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy prokuratura wystosuje akt oskarżenia wobec podejrzanego 43-latka. Po dwóch miesiącach sąd podejmie kolejną decyzję, czy przedłużyć areszt dla mężczyzny.
GDZIE SZUKAĆ POMOCY
Przemoc domowa to wszystkie jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie, wykorzystujące przewagę fizyczną, psychiczną lub ekonomiczną, naruszające prawa lub dobra osobiste osoby doznającej przemocy domowej.Pamiętaj! Jeśli jesteś ofiarą takiej przemocy, nie pozostawaj anonimowy i powiadom o tym fakcie policję. Im wcześniej to zrobisz, tym wcześniej otrzymasz odpowiednią pomoc.
W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia wynikającego ze stosowania przemocy w rodzinie, w pierwszej kolejności należy skorzystać z numeru alarmowego 112, dzięki temu osoba dotknięta przemocą otrzyma natychmiastową pomoc.
Wsparcie i pomoc możesz także uzyskać m.in.
- dzwoniąc na telefon dla Ofiar Przemocy Domowej - 800 120 002
- pisząc na e-mail: biuro@niebieskalinia.info
- łącząc się przez komunikator Skype – jeśli chcesz porozmawiać w języku migowym: pogotowie.niebieska.linia
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.