Reklama

Przewozy pasażerskie w gminie Majdan Królewski. Gdzie zatrzymuje się autobus i ile zapłacisz za przejazd?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Przewozy pasażerskie w gminie Majdan Królewski. Gdzie zatrzymuje się autobus i ile zapłacisz za przejazd? - Zdjęcie główne

Sprawdziliśmy, gdzie na terenie gminy Majdan Królewski zatrzymuje się autobus i ile wynoszą ceny biletów. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wracamy do tematu przewozów pasażerskich w gminie Majdan Królewski. Od 1 lutego mieszkańcy mogą korzystać z kursów z Krzątki do Woli Rusinowskiej. Sprawdziliśmy, na jakich przystankach zatrzymuje się autobus i ile wynoszą ceny biletów.

Jak już informowaliśmy, kursy z Krzątki (Drozdowa) do Woli Rusinowskiej (Górka) zostały utrzymane. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu, które gmina Majdan Królewski otrzymała z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. W ramach programu rzeszowski PUW będzie dokładał przewoźnikowi trzy złote do każdego kilometra. Gmina ma zapewnić jedynie 10 proc. kwoty.

Dwanaście przystanków do dyspozycji mieszkańców

Realizatorem przewozu jest firma PKS Tarnobrzeg. Wspomniana linia komunikacyjna będzie rozpoczynać się w Nowej Dębie, a swój koniec będzie miała w Kolbuszowej. Jeśli chodzi przystanki na terenie gminy Majdan Królewski, to pierwszy z nich będzie zlokalizowany w Krzątce (Drozdowie), później kolejno Cmentarz - Remiza - Sosna - Gole. Następnie autobus wyruszy do Brzostowej Góry (Stawisko), później przez Jurki - Sklep - Jurki do Woli Rusinowskiej (Las). Ostatnie dwa przystanki to Sklep i Górka w Woli Rusinowskiej.

W sumie przewoźnik wyznaczył na terenie gminy Majdan Królewski 12 przystanków, z których będzie zabierał podróżnych.


Dokładny rozkład jazdy przedstawiamy poniżej:

Źródło: Gmina Majdan Królewski

Wójt mówi stanowcze 'nie' dla kilku osób

Na grudniowej sesji wójt majdańskiej gminy twardo zaznaczył, że jeśli z kursu będzie korzystało więcej osób, to zasadnym ze strony gminy będzie ich współfinansowanie. - Natomiast, jeśli będzie jeździła jedna-dwie osoby, to za ponad 10 tysięcy przez 10 miesięcy, wozić nie będziemy! To mówię od razu. W takim przypadku, w miarę szybko zostanie przedstawiony kolejny wniosek, żeby się z tego jak najszybciej wycofać - powiedział stanowczo Jerzy Wilk.

Aby to zweryfikować, Edward Bujak, właściciel firmy przewozowej, ma przedstawiać sprawozdanie z faktycznej liczby osób korzystających ze wspomnianego kursu.

Ile wynoszą ceny poszczególnych biletów?

Ceny biletów miesięcznych (bez ulgi):

  • do 2 km - 29,42 zł
  • od 2 do 23 km - 58,82 zł
*Cena biletu miesięcznego w jedną stronę jest równa połowie ceny całego biletu.

Ceny biletów jednorazowych (bez ulgi):

  • do 2 km - 3 zł
  • od 2 do 23 km - 3,5 zł


Źródło: Gmina Majdan Królewski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy