Reklama

Przedszkole zamiast podstawówki?

Opublikowano:
Autor:

Przedszkole zamiast podstawówki? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Reforma szkolnictwa planowana od września 2017 roku nie jest jeszcze w stu procentach pewna. Mimo to gminy już muszą myśleć o tym, co w niedalekiej przyszłości zrobić z budynkami gimnazjów.

Zgodnie z planem Ministerstwa Edukacji od września 2017 roku gimnazja mają zacząć wygasać. Oznacza to, że zacznie funkcjonować ośmioklasowa szkoła podstawowa. W ramach zapowiadanej przez MEN reformy szkolnictwa przewidziano trzyletni okres przejściowy. W tym czasie klasy VII będą mogły znajdować się albo w budynku gimnazjum, albo szkoły podstawowej. Docelowo klasy I-IV i V-VIII mają być połączone w jedną szkołę. Gminy będą musiały poradzić sobie z organizacją tego przedsięwzięcia. O planach dotyczących w tej kwestii rozmawialiśmy z Władysławem Grądzielem, wójtem gminy Raniżów 

Więcej w 44 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE