Reklama

Przedszkola i żłobki otwarte od 6 maja. Co z innymi uczniami?

Opublikowano: śr, 29 kwi 2020 13:52
Autor:

Przedszkola i żłobki otwarte od 6 maja. Co z innymi uczniami?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 6 maja mają zostać otwarte żłobki i przedszkola. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas konferencji, że decyzje będą podejmowane przez organy założycielskie. Osobom, które nie będą mogły przyprowadzić swoich dzieci do żłobków i przedszkoli, będzie przysługiwał zasiłek opiekuńczy.

O otwarciu danej placówki będzie decydował organ założycielski, czyli np. gmina lub właściciel. - Wytyczne ministra zdrowia będą jednocześnie określały warunki, na jakich to otwarcie będzie możliwe - przekazał premier.

Premier zachęcał, by jednostki samorządowe "w odpowiednich warunkach" otwierały żłobki i przedszkola. Podkreślił, że rząd zapewni środki dezynfekcyjne, by zapewnić bezpieczeństwo sanitarne w tych placówkach.

Na razie nie zapadła decyzja o ponownym otwarciu szkół. Rząd rozważa jednak wprowadzenie formy zapewnienia opieki nad dziećmi od klas 1-3 podstawówek.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE