Reklama

Przedsiębiorcy nie zapłacą podatku. Rada podjęła decyzję

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: wz

Przedsiębiorcy nie zapłacą podatku. Rada podjęła decyzję - Zdjęcie główne

foto wz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do majdańskiej gminy wpłynęło pismo od dwóch firm z prośbą o umorzenie podatku od nieruchomości. Jaką decyzję podjęła rada gminy?

Sprawa dotyczy firm zlokalizowanych w Komorowie. Przedsiębiorcy w związku z pandemią nie mogą prowadzić swojej działalności, jaką jest gastronomia. W związku z tym dwie firmy złożyły wniosek do gminy o umorzenie raty tzw. daniny państwowej.

Jak przedsiębiorcy tłumaczyli we wnioskach, ich przychody spadły o 100 proc. Przedsiębiorstwa nie mają przychodów, dzięki którym mogliby zapłacić ów podatek.

 

 

Firmy mają zaległe czwarte raty za rok ubiegły. Pierwsza z nich ma do zapłacenia 2433 zł, druga zaś 4131 zł. Jak tłumaczył Jerzy Wilk, wójt majdańskiej gminy, decyzję umorzenia drugiej raty podatku od nieruchomości te firmy już otrzymały. Trzecią ratę firmy te opłaciły. Jednak później około listopada gospodarka ponownie została zamknięta. Jak wójt dodał, oba przedsiębiorstwa jeszcze nie zalegają z zapłatami za obecny rok.

- Lokal funkcjonuje, jednak działalności jako tako ci państwo nie prowadzą, ponieważ jest zakaz

- tłumaczył szef gminy.

Radni na wspólnym posiedzeniu komisji stałych zagłosowali za umorzeniem czwartej raty podatku od nieruchomości dla obu tych firm.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy