Reklama

Przeciwny samorządowiec z Kopci, który stwierdził, że jego miejscowość nic nie zyska na kredycie

Opublikowano:
Autor:

 Przeciwny samorządowiec z Kopci, który stwierdził, że jego miejscowość nic nie zyska na kredycie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni zagłosowali za zaciągnięciem przez gminę kredytu w wysokości ponad 3 milionów złotych.

Gmina Dzikowiec postanowiła zaciągnąć jeszcze w tym roku długoterminowy kredyt  w wysokości 3,4 mln zł - tak zdecydowali radni na ostatniej sesji w piątek, 21 września. Kredyt zostanie przeznaczony między innymi na spłatę poprzedniego kredytu w wysokości 1,3 mln zł.

Na cztery lata

Gmina planuje spłacić kredyt w cztery lata. Ustalono, że w 2019 roku na spłatę zostanie przeznaczone 100 tys. zł. W kolejnych latach, czyli w 2020 roku gmina chce spłacić kolejną ratę w wysokości 700 tys. zł, natomiast w 2021 i 2022 na ten cel ma trafić łącznie 2,6 mln zł.

Zabezpieczeniem zaciągniętego kredytu będzie weksel "in blanco" oraz deklaracja słowna.

Przeciwny zaciągnięcia kredytu był Karol Hopek, radny z Kopci. Jak stwierdził, kolejny raz Kopcie będą poszkodowane, a gmina jest nieudolna i nie potrafi wyremontować remizy.
 - Nie wiadomo, czy remiza powstanie, a sprawa ciągnie się już trzeci rok - mówił na ostatniej sesji Karol Hopek. - Proponowałbym do pożyczki dołożyć jeszcze pół miliona i tym sposobem coś by było dla Kopci. Jedna remiza została na terenie gminy, która jest taka obskurna. To się nie wzięło w tym roku, to już się ciągnie trzeci rok. Musimy swoimi siłami to  zrobić. Gmina jest nieudolna, żeby zrobić dom strażaka w Kopciach - dodał oburzony radny.

Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE