Reklama

Przebudowa mostu w Siedlance. Trzeba kierować się na objazd [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Przebudowa mostu w Siedlance. Trzeba kierować się na objazd [MAPA] - Zdjęcie główne

Prace ruszyły początkiem maja. | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (4 maja) ruszyła przebudowa mostu na potoku Świerczówka w Siedlance (gmina Niwiska). Na czas prowadzonych prac będzie on całkowicie nieprzejezdny. Wyznaczono objazd.

Niewielki most ma drodze między Siedlanką a Trześnią (droga gminna Trześń - Grobla - Siedlanka), w końcu doczeka się przebudowy. W związku z prowadzonymi pracami obiekt znajdujący się na potoku Świerczówka został całkowicie zamknięty. 

- Dojazd tylko do posesji od strony Siedlanka i od strony miejscowości Trześń. Wprowadzony zostaje objazd drogą powiatową  Kosowy- Niwiska- Kamionka- Sędziszów - infirmują urzędnicy z Niwisk. 

Co zostanie zrobione? Najpierw rozebrany zostanie istniejący most. W jego miejscu powstanie żelbetowy przepust skrzyniowy. Ponadto uregulowana i umocniony zostanie potok Świerczówka przed i za przepustem, na łącznej długości 51 m. Firma, która wygrała przetarg przebuduje również odcinek drogi Trześń - Siedlanka przy przepuście na długości 69 m.


Plan objazdu. Źródło: Urząd Gminy Niwiska

Prace te są częścią dużego projektu związanego z modernizacją infrastruktury drogowej w gminie Niwiska. Pieniądze na ten cel samorząd otrzymała z rządowego funduszu Polski Ład. 

Ponadto na terenie gminy zaplanowano:

  • przebudowę drogi gminnej relacji Trześń – Blizna
  • przebudowa drogi gminnej relacji Przyłęk-Hucina w miejscowości Hucina (ul. Sportowa, ul. Rekreacyjna, ul. Graniczna) wraz z łącznikiem Hucina – Niwiska przez Okręglicę
  • przebudowa drogi gminnej w istniejącej granicy pasa drogowego – etap II w miejscowości Kosowy, ul. Zielona - ciąg dalszy do drogi wojewódzkiej 875
Wszystkie prace, łącznie z przebudową mostu, mają zostać wykonane do końca września tego roku. 

Zamknięty most:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy