Reklama

Prokuratura wzciąż zajmuje się sprawą śmiertelnego wypadku w Kosowach. Śledczy znają stan trzeźwości obu mężczyzn

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura wzciąż zajmuje się sprawą śmiertelnego wypadku w Kosowach. Śledczy znają stan trzeźwości obu mężczyzn - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 18-letni kierowca motocykla, który w sierpniu ubiegłego roku potrącił śmiertelnie mieszkańca Niwisk, był trzeźwy. Pod wpływem alkoholu był natomiast mężczyzna, który zginął na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło 27 sierpnia 2017 roku w Kosowach na prostym odcinku drogi tuż przed północą. Kierujący motocyklem, 18-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, uderzył w pieszego, który w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Jak się okazało, ofiarą wypadku był 35-letni mieszkaniec gminy Niwiska.

Był trzeźwy

Kierowca yamahy został zaraz po wypadku przewieziony do szpitala. Tam pobrano mu krew do badań w celu ustalenia stanu trzeźwości. Zlecono również badania toksykologiczne na obecność substancji psychoaktywnych.

- Wyniki badania krwi  motocyklisty nie wykazały, aby znajdował się on w stanie nietrzeźwości - informuje Krzysztof Głuszak, zastępca prokuratora okręgowego w Tarnobrzegu. - Dotychczas nie uzyskano jeszcze wyników badań toksykologicznych - dodaje nasz rozmówca.

Do szczegółowych badań zabezpieczono również motocykl, którym poruszał się 18-latek.

Uraz wielonarządowy

Także ciało zmarłego mężczyzny zabezpieczono do dalszych badań. Według prokuratury przyczyną śmierci pieszego był masywny uraz wielonarządowy.

- W jego krwi stwierdzono obecność alkoholu. Nie uzyskano dotychczas wyników badań krwi na obecność środków odurzających - dodaje Krzysztof Głuszak.

Potrzebna opinia

Dotychczas motocykliście nie przedstawiono żadnego zarzutu. Prokuratura oczekuje jeszcze na opinię biegłych z zakresu ruchu drogowego. Od jej wyników będą uzależnione dalsze czynności w tej sprawie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE