Reklama

Projekt domu z kosztorysem czyli co otrzymujemy kupując gotowy projekt domu z katalogu

Opublikowano:
Autor:

Projekt domu z kosztorysem czyli co otrzymujemy kupując gotowy projekt domu z katalogu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z pewnością większość osób ma w głowie wizualizację wymarzonego domu. Jednak w rzeczywistości zdarza się, że na realizację tego konkretnego planu brakuje czasu, pieniędzy lub po prostu nie potrafimy przekazać swoich myśli architektowi. W takich sytuacjach warto skorzystać z gotowych projektów domów z kosztorysem. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, dowiemy się, jakie są przewidywane koszty, a może nawet znajdziemy wymarzony projekt! Co zawiera projekt domu z kosztorysem?

Gdzie znajdę projekt domu z kosztorysem? 

W internecie bez problemu można znaleźć strony pracowni architektonicznych, które oferują użytkownikom przejrzenie gotowych projektów, a następnie ich zakup. Jedną z nich jest serwis www.domoweklimaty.pl. Baza została podzielona na kategorie takie jak: dwurodzinne, parterowe, na wąską działkę, energooszczędne, piętrowe czy też parterowe. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie, a selekcja projektów przebiega prościej i szybciej. Warto zaznaczyć, że w komentarzach wielu klientów dzieli się swoimi wrażeniami oraz realizacjami projektów. W ten sposób można zweryfikować, czy dom spełni nasze oczekiwania, skorzystać z praktycznych wskazówek, a także zaczerpnąć inspiracji.

Projekt domu z kosztorysem – co otrzymamy?

Na początku warto zaznaczyć, że przeglądając dostępne projekty na stronie internetowej nie dostajemy wszystkich informacji. Uzyskamy je dopiero po wniesieniu odpowiedniej opłaty. Na etapie podejmowania decyzji możemy przejrzeć wstępny kosztorys. Zawiera on prognozowane koszty doprowadzenia domu do stanu deweloperskiego. Zdarza się, że część z nich wyodrębnia również sumę opłat związanych ze stanem surowym zamkniętym, czyli bez instalacji. Warto zaznaczyć, że podane kwoty są kwotami netto. 

Dokumentacja projektowa zawiera 4 egzemplarze projektu budowlanego pełnobranżowego, czyli architektoniczny, konstrukcyjny, instalacji sanitarnych i elektrycznych. Dodatkowo otrzymamy zestawienie materiałów niezbędnych do uzyskania odpowiedniego efektu. 

Czego nie zawiera projekt domu z kosztorysem?

Kupując gotowy projekt, musimy pamiętać, że firma, od której go otrzymaliśmy, nie wprowadza żadnych zmian na prośbę klienta. Jednak można to zrobić na własną rękę. Sami podejmujemy decyzję dotyczące ostatecznie zastosowanych materiałów. Dlatego warto zapoznać się z poradami, takimi jak Dom murowany czy prefabrykowany z czego opłaca się stawiać zewnętrzne ściany budynku - która technologia będzie warta zainteresowania? W ten sposób możemy zmniejszyć koszty budowy, uzyskując nadal tak samo dobry efekt. Pamiętajmy również, że projekt domu z kosztorysem wymaga zazwyczaj uzupełnienia o projekt zagospodarowania terenu. Oznacza to dostosowanie dokumentacji do rzeczywistych warunków w miejscu, gdzie planowana jest budowa.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE