Reklama

Proboszcz Szumierz: Skorzystajcie z dyspensy. Zostańcie w domach

Opublikowano: sob, 14 mar 2020 12:13
Autor:

Proboszcz Szumierz: Skorzystajcie z dyspensy. Zostańcie w domach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ksiądz Lucjan Szumierz, proboszcz kolbuszowskiej kolegiaty, zachęca do tego, aby uczestniczyć we mszy świętej poprzez radio, telewizję czy internet.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, wprowadzono zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób. Dotyczy to także zgromadzeń liturgicznych w kościele.

- Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia, ksiądz biskup udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do dnia 29 marca. Nieobecność na mszy nie jest wtedy grzechem - przypomina ks. Szumierz.

Duchowny zdaje sobie sprawę z tego, że ciężko będzie wyjaśnić wszystkim, że w jednym nabożeństwie może uczestniczyć tylko 50 osób. - Tak naprawdę problemem jest dotarcie z tą informacją. Nie mamy w swojej bazie wszystkich naszych parafian, aby np. można było wysłać do nich maila. Nie wszyscy też te maile mają - dodaje ks. Lucjan. 

Przed wejściem do kościoła mają zostać rozwieszone ogłoszenia, o tym informujące. Ksiądz Szumierz zachęca, aby osoby, które mają taką możliwość, oglądnęły transmisję mszy z godz. 10.30 w Kolbuszowej, która zamieszczona będzie na stronie internetowej parafii oraz na jej profilu na Faceboooku. Z kolei o godz. 16 będzie można zobaczyć na żywo relację z gorzkich żali. 

- Proszę, aby w nabożeństwach odpraswianych w kościele uczestniczyła najlepiej wyłącznie rodzina, z której to intencji odprawiana jest dana msza święta - dodaje ks. Lucjan Szumierz. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Brawo!

  Strach większy niż wiara i ufność Bogu?

 • 2 lata temu | ocena +3 / -2

  Ktos

  Szacunek

 • 2 lata temu | ocena +14 / -1

  Alibaba

  Szacun, prawdziwy fachowiec w tym co robi, a przede wszystkim mądry człowiek.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Donald

  Nie chciał bym być na jego miejscu jak się będzie tłumaczył z tych herezji Panu Jezusowi.