reklama

Problem w skomplikowanej segregacji śmieci

Opublikowano:
Autor:

Problem w skomplikowanej segregacji śmieci  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI- Jak sortować, żeby było dobrze? - zastanawia się nasza Czytelniczka. - Oczekuje się od ludzi, aby wszystko wrzucali do właściwego worka, ale często człowiek już się w tym wszystkim gubi - stwierdza starsza kobieta.

Mieszkanka Kolbuszowej chce sortować odpady, ale ma problemy z niektórymi z nich. - Szkło, papier, plastiki - to wiadomo gdzie i jak wrzucać. Ale co na przykład z użytymi pampersami, z których korzystają zarówno dzieci jak i osoby starsze? Co z podpaskami, z których korzystają kobiety w różnym wieku? Patrząc na nasze społeczeństwo, tego naprawdę dużo się zużywa - stwierdza Czytelniczka.

Worek i do lasu

Jak zaznacza nasza rozmówczyni, według niej, rygorystyczne podejście do segregacji śmieci może przynieść odwrotny niż zamierzony efekt. - Jak ludzie nie będą doinformowani, to skończy się na tym, że niektóre odpady, te najbardziej dla nich problemowe, zapakują do worka i wywiozą do lasu - stwierdza. 

Kazimierz Kret, szef referatu ochrony środowiska w kolbuszowskim magistracie, wyjaśnia, że zużyte podpaski i pampersy powinny trafić do kubła z odpadami zmieszanymi. - Tego rodzaju odpady nie podlegają segregacji - zaznacza.

Trzy sposoby 

Przedstawiciel urzędu wyjaśnia również, co zrobić ze zużytymi ubraniami - takie pytanie również mieliśmy od kolejnej Czytelniczki. Pierwsza opcja to oddanie ich osobom potrzebującym - o ile nie są zużyte. Druga: wyrzucenie ich do specjalnego pojemnika. Takie kontenery znajdują się m.in. przy parkingu zlokalizowanym obok cmentarza parafialnego w Kolbuszowej (ul. Narutowicza). 

Trzecia opcja to oddanie zużytej odzieży do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów mieszczącego się przy ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej. Warunek jest taki, że odzież odbierana jest od osób, które za śmieci płacą. Należy więc zabrać ze sobą ostatnie pokwitowanie uiszczenia płatności. Jeżeli takiego druku ze sobą nie mamy, pracownik PSZOK może skontaktować się z referatem środowiska, aby potwierdzić, czy podatek śmieciowy jest przez nas płacony. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE