Reklama

Prace przy szpitalu w Kolbuszowej na finiszu. Co się zmieniło? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dobiega końca drugi etap prac budowlanych przy Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej im. Jana Pawła II. Mieszkańcy nie do końca są zadowoleni z takich zmian. Dlaczego?

Prace budowlane przy Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej rozpoczęły się już w ubiegłym roku. W ramach tego zadania przebudowywane są parkingi, chodniki oraz drogi dojazdowe na terenie Szpitala Powiatowego.

Finalny wygląd nie do końca przypadł do gustu mieszkańcom.

- Został sam beton. Nie ma drzew - narzeka mieszkaniec Kolbuszowej. - Wydaje mi się, że nie było potrzeby tworzenia aż tylu miejsc parkingowych kosztem cienia i drzew. Przecież nasz szpital nie jest aż tak oblegany

- dodaje mężczyzna. 

 

- Wykonywane jest również oświetlenie, monitoring i kanalizacja deszczowa. Całe zadanie podzielone zostało na trzy etapy. Aktualnie drugi z nich jest już prawie na finiszu - mówią pracownicy Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej.

Do tej pory (etap I) prowadzone były prace budowlane na terenie przy wjeździe do szpitala, na parkingu głównym oraz na placu przed budynkiem administracyjnym. Wykonywane były także roboty budowlane przy kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Obrońców Pokoju. W II etapie przebudowano drogi dojazdowe i parkingi wzdłuż budynku działu technicznego i budynku administracyjnego w kierunku Przychodni nr 1. Ostatni etap obejmować będzie wykonywanie robót budowlanych na pozostałym terenie.

 

Zadanie to realizowane jest w ramach projektu pn. „Poprawa funkcjonowania SP ZOZ w Kolbuszowej wraz z ograniczeniem emisyjności w środowisko oraz zapewnieniem dostępu osobom ze szczególnymi potrzebami”, dofinansowanego z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Na to zadanie Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego otrzymał 3 500 000 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy