Reklama

Prace na cmentarzu komunalnym w Kolbuszowej Dolnej są już na ukończeniu. Co zostało wykonane?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Prace na cmentarzu komunalnym w Kolbuszowej Dolnej są już na ukończeniu. Co zostało wykonane? - Zdjęcie główne

Cmentarz na tzw. Górce Weryńskiej powstał na gruntach gminy Kolbuszowa (3,06 ha). Pierwszy pochówek odbył się tam 25 czerwca 2005 roku. | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI System odwodnienia wykonany zostanie na terenie cmentarza komunalnego w Kolbuszowej Dolnej. Na razie realizowany jest pierwszy etap inwestycji.

Gmina Kolbuszowa wydała 43 tys. zł na wykonanie dokumentacji na odwodnienie alejek cmentarnych. Zaplanowane prace nie zostaną jednak zrealizowane w całości. Samorząd zdecydował o podzieleniu inwestycji na etapy.

W pierwszej kolejności wykonany zostanie zbiornik, do którego będą trafiały wody opadowe z terenu nekropolii. Jego wykonaniem zajął się Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Kolbuszowej, który jako jedyny zgłosił taką chęć. 

- Prace są już na ukończeniu

- mówi Bronisław Wiktor, kierownik związku.

Nasz rozmówca dodaje, że do wykonania zostało jeszcze ogrodzenie zbiornika. Ten sąsiaduje z lasem (od strony Weryni). Prace, zgodnie z umową, mają zostać wykonane najpóźniej do 15 grudnia. Ich koszt to 125 tys. zł. 

Kolejny etap inwestycji przewiduje wykonanie drenażu części cmentarza. Odprowadzona woda będzie trafiać do wykonanego zbiornika. To, kiedy to nastąpi, będzie zależało od radnych miejskich, którzy niebawem będą ustalać wydatki budżetu gminy Kolbuszowa na 2023 rok. 

Cmentarz na tzw. Górce Weryńskiej powstał na gruntach gminy Kolbuszowa (3,06 ha). Pierwszy pochówek odbył się tam 25 czerwca 2005 roku. Do tej pory spoczęło tam ponad 130 osób. Administratorem cmentarza jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Kolbuszowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy