Reklama

Powstaje deptak wzdłuż Nilu. Co jeszcze w planie? [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za niespełna rok mają zakończyć się prace związane z powstaniem bulwarów nad Nilem w Kolbuszowej. Na jakim etapie jest ta inwestycja?

Amfiteatr, fontanna, siłownia to niektóre z elementów infrastruktury rekreacyjnej bulwarów nad Nilem.

- Prowadzone są prace przy ich budowie. Robotnicy przygotowują teren pod budowę od strony mostu nad Nilem do ul. Narutowicza. Zadanie zostanie zakończone w grudniu bieżącego roku

- informują pracownicy kolbuszowskiego magistratu.

Powstające bulwary będą miejscem do wypoczynku i rekreacji. Wzdłuż rzeki wybudowany zostanie deptak wraz ze ścieżką rowerową. 

- Na terenie pomiędzy mostem na ul. Parkowej a kościołem powstanie amfiteatr dla publiczności z zadaszoną sceną plenerową i oświetleniem. Zamontowane zostaną kurtyny wodne i wykonana fontanna multimedialna dla dzieci

- wyliczają kolbuszowscy urzędnicy. 

Na tym obszarze pojawią się również m.in. ławki, stojaki na rowery, dwie figurki odlewane krokodyla oraz obiekty do plenerowej aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży (stoły do gier, siłownia, zjeżdżalnia i tor saneczkowy dla dzieci, rampa dla deskorolkarzy).

W sąsiedztwie pomnika kardynała Stefana Wyszyńskiego powstanie murek, schody, płyta graniowa, niska zieleń i oświetlenie. Przy cmentarzu parafialnym powstaną nowe miejsca parkingowe i jezdnia manewrowa. Zaaranżowana i uzupełniona zostanie zieleń.

- Zagospodarowanie terenów wzdłuż Nilu w ramach programu rewitalizacji Miasta Kolbuszowa obejmuje również teren od mostu na ul. Parkowej do mostu przy budynku policji oraz przebudowę ul. Parkowej 

- dodają pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

Łączny koszt inwestycji wynosi ponad 4,4 mln zł. Na jej realizację otrzymano dofinansowanie: ponad 2,8 mln zł unijnego dofinansowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy