Reklama

Powiatowy zarząd dróg odpowiada na zarzuty Tomasza Buczka. Kiedy zostanie naprawiony most w Widełce?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Powiatowy zarząd dróg odpowiada na zarzuty Tomasza Buczka. Kiedy zostanie naprawiony most w Widełce? - Zdjęcie główne

Jak sprawę mostu w Widełce komentuje powiatowy zarząd dróg z Eugeniuszem Szczebiwilkiem na czele? | foto Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tomasz Buczek dopytywał, gdzie podziały się pieniądze z - jak to nazwał - "Polskiego Wału". Chodzi o most w Widełce, który został zniszczony ponad rok temu i od tamtej pory nie został naprawiony. Jak sprawę komentuje powiatowy zarząd dróg?

Wracamy do tematu interwencji Tomasza Buczka w sprawie mostu w Widełce. Na zarzuty lokalnego działacza odpowiedział Eugeniusz Szczebiwilk z powiatowego zarządu dróg.

Doczekać się nie może

W swoim krótkim przemówieniu Buczek nawiązywał do drogowej inwestycji, która powinna już dawno zostać zrobiona, a nie została. Chodzi o most nad rzeką w ciągu drogi powiatowej w Widełce.

- Most nie może doczekać się naprawy, odbudowy. Został podmyty. Jedna połowa tego mostu, czyli jeden pas ruchu, jest wyłączony z użytkowania. Taka sytuacja trwa grubo ponad rok - wyjaśnił i dopytywał:

- Podobno jest tyle pieniędzy z tak zwanego "Polskiego Wału", tak jak my to mówimy o tym przekręcie finansowym rządu Prawa i Sprawiedliwości. Pieniądze zostały rozdane, przywiezione samorządowcom. Ochoczo z czekami fotografowali się politycy PiS`u. Gdzie są te pieniądze na naprawę dróg w powiecie kolbuszowskim?

To kwestia czasu

O komentarz do sprawy poprosiliśmy Eugeniusza Szczebiwilka, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Zapytaliśmy, czy starostwo powiatowe planuje zająć się mostem w Widełce. Nasz rozmówca powiedział, że most zostanie naprawiony, to tylko kwestia czasu.

- W tej chwili jest podpisana umowa z wykonawcą. Teraz jest dokumentacja, a w następnym roku ma być most zrobiony

- podsumował.

Jak dodał, ta inwestycja ma zostać wykonana systemem "Projektuj i buduj". Krótko mówiąc, charakteryzuje się on tym, że umożliwia dopasowanie planów budowy do zmieniających się warunków oraz technicznych możliwości bez obowiązku zmiany umowy.

Tomasz Buczek napisał również maila do starostwa powiatowego, w którym pytał m.in. o:

  • Jak często dokonywane są przeglądy okresowe obiektów mostowych?
  • Czy takie przeglądy nie powinny opiniować kolejności prac remontowych?
  • Kiedy był wybudowany most w Widełce i w którym roku przeszedł ostatni przegląd, a kiedy remont?
  • Jaki jest stan pozostałych tego typu obiektów na terenie powiatu?
  • Czy jest przygotowany plan, który zakłada niezbędną kolejność wykonania takich napraw?
  • Dlaczego Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej wykonywało naprawy dróg asfaltowych w miejscowościach takich jak: Poręby Kupieńskie, Przedbórz, Ostrowy Tuszowskie, Kłapówka na dobrej jakości nawierzchniach, które nie wymagały jeszcze takiego remontu?
  • Dlaczego starostwo nie wydatkowało tych pieniędzy (za które wykonano niepotrzebne remonty nawierzchni asfaltowych) na przygotowanie dokumentacji dla obiektów mostowych, chociażby takich jak ten w Widełce?
  • Czy prawdą jest, że wykonywanie nawierzchni asfaltowych w ciągach dróg powiatowych ma wymiar politycznego PR-u, a nie rzeczywistych potrzeb infrastrukturalnych?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy